Zuckerberg’ten Gazetelere Tam Sayfa Özür İlanı

1 dk okuma süresi
1,428

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen,  Cambridge Analytica şirketinin, 50 milyon Facebook kullanıcısının kişisel verilerini ABD başkanlık seçimleri ve İngiltere Brexit referandumunda, sonuçları etkilemek için kullanıldığı ortaya çıktığını biliyoruz.

Facebook’ta yediğimiz içtiğimiz şeylerden çalıştığımız iş yerlerine, medeni durumumuzdan tatile gittiğimiz yerlere kadar her şeyi paylaşıyoruz. Durum böyle olunca bu bilgilerimizin bir kurum yada kuruluşla paylaşılması bizim için büyük risk demek. Çünkü hemen hemen bütün özel hayatımız bu bilgilerde. Ki az önce yazdığım şeyler bundan bir hafta önce yaşandı. Gelen tepkiler yüzünden Mark,  İngiltere’de yayın yapan gazetelere tam sayfa özür ilanı verdi.

” Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm önlemleri alıyoruz”

Cambridge Analytica skandalının patlak vermesinden sonra 50 milyar dolar değer kaybına uğradığı belirtilen Facebook’un patronu sözlerine, “Bilgilerinizi koruma sorumluluğumuz var, eğer yapamıyorsak, bu bilgileri haketmiyoruz.” şeklinde başlıyor. Yaşanan olayın bir güvenlik ihlali olduğunu ve bununla ilgili çok fazla şey yapamadığını belirten Zuckerberg, böyle bir veri sızıntısının bir daha yaşanmaması için tüm önlemlerin alınacağını belirterek cümlelerini: “Bu topluluğa inandığınız için teşekkür ederim. Sizin için daha iyisini yapacağıma söz veriyorum.” şeklinde sonlandırıyor.

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri, Facebook’la ilgili denetimleri çok daha fazla artırmış durumda. Bakalım dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Facebook, bu olayı unutturmak için ne gibi çalışmalar yapacak.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…