Yüksek Verimli Yüzde Yüz Türk Motor Geliştirildi!

1 dk okuma süresi
1,394

Ülkemiz aylardır medya da terör haberleri ve Afrin operasyonlarıyla anılmakta. Durum buyken bu denli güzel bir haber almak bizi epey heyecanlandırdı.

Motorların verimlilik indeksi hesaplanırken tükettiği enerji karşılığında ürettiği işe bakılır. Uluslararası verim indeksleri de şu şekilde sıralanıyor: IE1, IE2, IE3, IE4, IE5 ve IE6. Buna göre ülkemizde kullanılan motorlar IE1, IE2 sınıfındaki motorlar kullanılıyor. Basit haliyle, Verimsiz Motorlar kullanılıyor. İşte tam bu nedenden dolayı Verimli Motorların Üretimi üzerinde  Uzun yıllardır çalışmalar sürüyordu. Bugünden sonra da çalışmalar dahada hızlanacak. Çünkü araştırmalar meyve vermeye başladı: IE4 sınıfı yüzde 100 yerli elektrikli motor geliştirildi.

Tasarımı ve prototipi tamamlanan  motor,senkron relüktans motor olarak adlandırılıyor. Bu motor rakiplerine nazaran daha hızlı ve daha sessiz çalışmakta. Yerli tasarım motoruna Ülkemiz ve yerli yatırımcılar tarafından desteklenirse Ülkemize hem enerji tasarrufu sağlayacak hemde Yüklü bir döviz ülkemizde kalacak. Umarım bunu sonu da ilk ürettiğimiz yerli araba olan DEVRİM gibi olmaz

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…