Youtube`a Hikayeler özelliği geliyor

1 dk okuma süresi
1,310

“Bir sen eksiktin Youtube”

 Mark Zukerberg’in SnapChat’i satın alamamasından sonra bir akım başladı:”story” Mark efendi SnapChat’i satın alamadığı için bütün özelliklerini klonladı. Hatta ve hatta artık İnstagram’da paylaşılan storyler SnapChat’e göre neredeyse 2 katı kadar çok kullanılmakta. Durum böyle olunca akımı diğer yazılımcılar devam ettirdi. Kullanılan sohbet programlarının neredeyse tamamına story özelliği geldi.

Youtube Storyler Yapay Zeka Destekli olacak

Geçtiğimiz sene Youtube üzerinden gönderi paylaşımına izin verildi. Youtube hikayeler özelliği yakında kullanıma sunulacak. İlk görüntüleri ortaya çıkan özelliğin yapay zeka destekli olacağı kesinleşti.  Şimdiyse kullanıcılar hikaye paylaşımında bulunabilecek.

Özellik Şuan Beta Sürecinde

Google+ ile sosyal medya girişiminde bulunan google, bu girişiminde pekte başarılı olmadı. Durum buyken dünyanın en büyük video paylaşma ortamı olan Youtube’a sosyal medya özellikleri ekliyor. Bunlara örnek olarak anekt, tartışma bölümleri, gönderi paylaşım gibi çoğaltılabilinecek özellikler ekledi. Bunlar da yetmemiş ki Google yeni arayışlar peşine düşüyor.(Yazılımcılarını hiç rahat bırakmıyorsun Google!)

Yüzünüzü tanıyan yapay zeka sizi gövdeniz ve arkaplandan ayırarak ilginç foroğraflar çekmenizi sağlıyor.  Farklı ve hoşunuza gidecek filtreler seçerek te resim çekebiliyorsunuz. şuan kapalı beta sürümünde test edilen bu özellik ne zaman tüm kullanıcılara sunulacak bilmiyoruz. Şahsım adına çok ta merak etmiyorum. Bu Story özelliği beni epeycene baydı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…