YouTube Üzerinden Para Kazanmak Zorlaşıyor

1 dk okuma süresi
1,025

En büyük video platformu olan YouTube, videolar üzerinden gelir elde etme standartlarını değiştireceğini açıkladı. Kanal sahiplerinin YouTube üzerinden para kazanması artık daha fazla kritere bağlı olacak.

Günümüzde birçok insan YouTube üzerinden para kazanmak için YouTube kanalı açıp çeşitli içerikler yayınlıyor. Tabi para kazanmak için sadece içerik yayınlamak yetmiyor, bir de bu içeriğe reklam eklemek gerekiyor.

BBC’deki bir haberde şubat ayından sonra youtube’de video yayınlayan kişilerin belirli iki kriteri yerine getirmeden videolara reklam ekleyemeyeceği belirtildi.

YouTube’un açıklamasına göre bu şartlar daha önce belirlenen 10 bin izlenmeden daha yüksek bir seviyede.

Bu kriterlere göre kanal sahibinin kanalının abone sayısının en az 1000 ve içeriklerinin son bir yılda toplamda minimum 4000 saatten fazla izlenmesinin olması gerekiyor.

YouTube , yayınlayacağı yeni kurallarla birlikte istenmeyen içerik ve taklit videosu yükleyenlerin sayısının azalacağını, uygunsuz videolarda gelir elde edilmesinin engelleneceğini belirtti.

Ayrıca reklam markalarının içerikle eşleştiği kategoriye eklenmeden önce tüm videoların YouTube çalışanları tarafından manuel olarak gözden geçirileceği belirtildi.

 

 

özet
0 %
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…