Yazılımcı Bilgisayarı Nasıl Olmalı? 5 Laptop Önerisi

3 dk okuma süresi
2,278
Yazılımcı Bilgisayarı Nasıl Olmalı? Bilgisayar Önerisi

Yazılımcı bilgisayarı dendiğinde akla gelen yanlışlardan biri ekran kartının güçlü olmasıdır. Halbuki eğer çizim yapılmayacaksa ekran kartından ziyade güçlü bir işlemci aranmalıdır. Eğer bir yazılımcı video düzenleme ya da 3D çizim yapmayacaksa ekran kartına olan ihtiyacı bir hayli azdır.

Yazılımcı Bilgisayarı Özellikleri Nasıldır?

Yazılımcıysanız, kendinize bir sistem arıyor ancak özelliklerinin nasıl olması gerektiğini bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazılımcılara minimum 16GB DDR4 Ram, güçlü işlemci, SSD disk ve eğer hazır bir sistem arıyorsanız, üstelik fiyat farkı da oluşturmuyorsa güçlü ekran kartı kullanmaları tavsiye edilir. Hesaba katılmayan ise günümüz ekonomik şartlarıdır. Bu yazımda ucuzdan pahalıya 5 yazılımcı laptop önerisi vereceğim. Fiyatların eşit kıyaslanabilmesi için ise örnek site olarak hepsiburada’yı kullanacağım.

 

Yazılımcı laptop

Lenovo V15-ADA

Öncelikle belirtmeliyim ki fiyatın yükselmemesi için seçtiğim sistemlerin hepsi freedostur.

An itibarıyla 5099TL olan laptop, içerisinde Ryzen 5 3500U işlemcisi, 4GB Ram ve 512GB SSD depolama bulundurmaktadır. Kesinlikle en az 4GB’lık bir Ram takviyesine ihtiyacı olan sistemin işlemci konusunda fiyat segmentinin en iyilerinden olduğunu söylemeliyiz. Üstelik 512GB SSD depolamayı bu fiyatlarda görmek de bizleri memnun etti.

Ürüne ulaşmak için tıklayınız.

 

Lenovo ThinkBook

İndirimi 14 Ocak itibarıyla 22 gün daha devam edecek olan laptop içerisinde yine bir AMD işlemci bulunduruyor. Ryzen 7 4700U işlemcisi ile kendini ispatlamış olan cihazın bir diğer iyi yanı içerisinde sizi bir süre idare edebilecek olan 8GB Ram bulundurması. İlerleyen zamanlarda takviyeye ihtiyaç duyabilirsiniz zira günlük kullanımda dahi üst üste açık olan uygulamalar, üzerine bir de Google Chrome eklendiğinde akılalmaz derecede Ram sömürüyorlar. 256GB SSD ile gelen cihaz 5800TL fiyat etiketi ile satışa sunulmuş.

Ürüne ulaşmak için tıklayınız.

 

Acer Aspire

Fiyat biraz yükselmeye başladığında içerisinde ekran kartı bulunmaya başlayan modeller ile karşılaşıyoruz. 8GB Ram ve 512GB SSD‘ye sahip olan cihazımızın ofis kullanımında sıklıkla rastlanan MX350 ile geldiğini söylemeliyiz. MX350 içerisinde GDDR5 hafıza çeşidi kullanır ve  CS: GO, Valorant, Fifa benzeri bazı düşük sistem gereksinimli oyunları oynamanıza olanak sağlar.

Ürüne ulaşmak için tıklayınız.

 

Acer Nitro 5

Laptop öneri listemizin son sırasında daha yüksek fiyatlı bir oyuncu bilgisayarı var dersek yanlış olmaz. 16GB Ram ve 512GB SSD ile gelen Acer Nitro 5, içerisinde GTX1650Ti bulunduruyor ki bu da yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunların bir çoğunu 1920×1080 çözünürlüğünde orta ayarlarda akıcı şekilde oynamanızı sağlıyor. Üstelik güçlü işlemciler aradığımızı söylemiştik. İçerisinde Intel Core i7 10750H işlemci bulunduruyor. Yeni nesil bir H işlemciye sahip olması yoğun işlemlerinizi kolaylıkla yerine getirebileceği anlamına geliyor.

Ürüne ulaşmak için tıklayınız.

Bu yazımda sizlere yazılımcı arkadaşların kullanabileceği laptop önerilerinde bulundum. Sizler de kendi önerilerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Keyifli çalışmalar dilerim efendim.

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Bilgisayar Mühendisliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Clubhouse Nedir? Davet Kodu Nasıl Alınır?

Son zamanlarda özellikle Twitter’da gündeme oturmuş bir uygulamaya görüyoruz, Clubho…