AnaSayfa Haberler Mike Hughes Adlı ABD’li, Yaptığı Roket İle Dünya’nın Düz Olduğunu Kanıtlayacak

Mike Hughes Adlı ABD’li, Yaptığı Roket İle Dünya’nın Düz Olduğunu Kanıtlayacak

557

Dünya’nın düz olduğunu düşünen Amerikalı Mike Hughes, 1500 saat süren araştırmasıyla roket inşa etti. 20 bin dolar değerindeki roket ile 3 Şubat’ta 880 metre yükselecek ve Dünya’nın ‘düz olup olmadığı tartışmaları’na son sözü söyleyecekti. Ancak Mike Hughes, uçuşa bir gün kala bu denemeden vazgeçti.

Mike Hughes, yakın zamanda yeni bir deneme yapacağını belirtti. Deneme tarihi henüz belli değil fakat emekli limuzin şoförü, fırlatmadan birkaç saat öncesine kadar fırlatma tarihinin açıklanmayacağını belirtti.

Mike Hughes, Roketle ilgili yaptığı açıklamada “Bu roket dikey olarak yukarı 1 kilometre yükseliyor. Bunu hükümet kurumları dışında daha önce kimse denemedi” dedi.

Ayrıca Mike Hughes denemelerin başarısız olması durumunda gerçek mühendislerle 2 milyon dolarlık yeni bir roket yapacağını söyledi.

Mike Hughes: ‘SpaceX değil YalanX’

Uzay taşımacılığı ve araştırmacılığı şirketi SpaceX’in yaptığı son roket fırlatılışından sonra kaydettiği görüntülerde Dünya’nın düz göründüğü söylendiğinde ise Mike Hughes, “Ben ona SpaceX demiyorum, YalanX diyorum. Elon Musk parlak biri ama benim derdim dünyanın teknolojideki insanlar tarafından yönetilmesi” cevabını verdi.

Mike Hughes yapacağı deneme uçuşunu, Dünya’nın düz olduğunu düşünen “Düz Dünya Araştırma Grubu” adlı derneğin sponsorluğu ile gerçekleştirecek.

61 yaşında olan Mike Hughes, “kurgudan ibaret” dediği bilime inanmadığını belirtti ve “Aerodinamik ve akışkan dinamiğiyle, nesnelerin havada nasıl hareket ettiklerini biliyorum. Ama bu bilim değil, sadece bir formül” dedi.

kaynak:BBC
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Mobil Uygulama geliştirmek: Flutter

Masaüstü ve web alanında yazılım geliştirme tarihi mobile nazaran çok eskilere dayanıyor. …