Yapay Zeka Zirvesi İstanbul’da gerçekleşti

2 dk okuma süresi
1,532

“Türkiye Yapay Zirvesi” GelecekHane liderliğinde tamamlandı.

GelecekHane Liderliğinde düzenlenen Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) ile gerçekleştirilen Türkiye Yapay Zeka Zirvesi  finans sektörü, girişimci, akademisyen, teknoloji ve yapay zekâya ilgi duyanları bir araya getirdi.

 

GelecekHane’nin kurucusu Halil Aksu tarafından gerçekleştirilen zirvede,  Google, IBM ve SAP gibi teknoloji firmalarının konuyla ilgili uzmanları, finans dünyasında yapay zeka, ticaret dünyasında yapay zeka, yapay zeka ve etik, üretim dünyasında yapay zeka konularını masaya yatırdı. Yapay zekanın insanlar üzerindeki olumlu ve olumsuz etkisi,fabrikalardaki yapay zekaların iş gücünü ne kadar indirgediği, yapay zekanın Dünya da ve Türkiye’de ne denli kullanıldığı hakkında bilgi verildi ve tartışıldı. ünümüzde teknoloji, sanayi, perakende, bankacılık gibi çok sayıda sektörde etkisini gösteren yapay zekanın etkilediği farklı sektörlerin öncü kuruluşlarından temsilcilerin yer aldığı zirvede;Yapay zekaya ilişkin çözümler konuklara tanıtıldı ve talep karşılığında demosu paylaşıldı.

Etkinlikte; George Mason Üniversitesi’nden Robin Hanson, Google Cloud Ülke Müdürü Önder Güler, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, Tofaş CDO’su Hayriye Karadeniz, Arçelik CDO’su Ahmet Hasanbeşeoğlu, Migros CIO’su Kerim Tatlıcı ve LCW COO’su Osman Şentürk gibi iş dünyasından çok sayıda önemli isim konuşmacılar arasında yer aldı.

Zirvede IBM Türkiye Genel Müdürü Defne Tozan ve IBM Orta Avrupa’dan Sorumlu Baş Veri Uzmanı Dr. Eva-Marie Muller-Stuler, finans dünyasındaki yapay zeka uygulamaları hakkında bilgi aktarırken, Türkiye finans-sigorta sektöründen Anadolu Sigorta, İş Bankası, Yapı Kredi ve Miletos isimli girişim de bu alandaki deneyimlerini paylaştılar.

Google Cloud’un Türkiye Genel Müdürü Önder Güler de Avrupa’daki en önemli 3 veri bilimcileri arasında yer alan Google Cloud EMEA Makine Öğrenmesi Uzmanı Khalid Salama ile ticaret dünyasındaki yapay zeka uygulamalarını ve son gelişmeleri paylaştı.

Panelde; Maersk, Tüpraş, Arçelik, Ford Otosan ve Tazi.ai isimli girişim de yapay zeka deneyimlerini aktardı. SAP EMEA South DGTAL İnovasyon Lideri Stratis Pelekidis ise yapay zeka ile ilgili vizyon sunumu gerçekleştirdi.

kaynak : digitalege.com.tr

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…