Xiaomi Mi Mix 2S Görüntüleri Sızdı:`Çok Şaşıracaksınız!`

2 dk okuma süresi
1,349

Daha Önce yazmış olduğumuz Galaxy S9 katili telefonun video görüntüsü geldi (Xiaomi Mix 2S) yazımızda ekran görüntülerinden,tasarımından ve kullanacağı snapdragon teknolojisi gibi birçok özelliğinden bahsetmiştik. En altında da telefonun görünümüne ait bir adette video bulunuyordu. Video da telefon net olarak görünmese de ekran gövde oranını az çok tahmin etmiştik.  Ama bu sefer öyle olay görüntüler yayınlandı ki bırakın S9 ve Iphone X‘i geleceğin akıllı telefonu olarak tabir edilen Vivo APEX FullViewW‘ı bile kıskandıracak bir telefon olacağa benziyor. Lafı fazla uzatmadan ben size direkt olarak resmi paylaşayım. 

Tanıtıma geçmeden önce belirtmek isterim ki sol tarafta görünen beyaz,üst tarafta kamera bulunan yer telefonun arkasına ait. Ekrana dahil olan bir yer değil anlayacağınız.

Birinci nesil Xiaomi Mi MIX ve ardından gelen Mi MIX 2 telefonları daha önce ki telefonlara nazaran büyük fark yok. Evet fiyat-Performans olayına diyecek birşey yok ama teknolojilere tarafsız bakarsak olay bu. Ama Mix 2s hiçte  öyle olmayacak gibi. Xiaomi Mi MIX 2S’nin konsepti , ekranın dört tarafında ince çerçevelerin bulunduğunu gösteriyor. Vivo APEX konsept telefonunun ekran-vücut oranı yüzde 98 olacak şekilde söyleniyor . Xiaomi Mi MIX 2S konsept modeli, ekran-vücut oranının yüzde 100‘e çok yakın olabileceğini gösteriyor. 

Farkettiniz mi bilmiyorum ama ön ekranda kamera yok! İlginçtir ki, Xiaomi, 2015 yılının başında gizli ön kamera için bir patent başvurusunda bulunmuştu. Dolayısıyla, önümüzdeki Vivo APEX konsept telefonu gibi bir flip-up kamera sunabilir . Diğer sensörler(parmak izi okuyucu gibi) ekranın altına gömülmüş olabileceğini düşünüyoruz.

Telefonun arka yüzü için, sol üst köşede dikey olarak istiflenmiş bir çift kamera, her iki kamera için sensörü bulunan çift ton LED flaş ve son olarak ahize için de seramik bir şasi gibi kullanılmış diyebiliriz.

Meraklısı için yayınlanan 24 saniyelik video da telefonun tamamı görüntülenmiş.

Kaynak:BBC

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…