Xiaomi Mi Band 6 Özellikleri Sızdırıldı!

3 dk okuma süresi
2,783
Xiaomi Mi Band 6 Özellikleri Sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği Mi Band 6 özellikleri sızdırıldı! Ünlü Xiaomi sızıntıcısı bu haberi kendi Twitter adresinden paylaştı.

Bildiğiniz üzere Xiaomi, her yeni cihaz üretimiyle kendisini ülkemizde hep bir adım yukarıya taşıdı. Günden güne popülerleşen marka artık yalnızca akıllı telefon üretmekle kalmıyor, robot süpürgeden tutun da televizyonunuzu akıllıya çeviren aparatlara kadar akıllı cihazlar üretiyor. Bu sebeplerden ötürü Xiaomi’nin attığı her adım ve duyurduğu her cihaz bizim ülkemiz için de önem arz ediyor. Son akıllı bileklik olarak ise Mi Band 4’den çok da farkı bulunmayan Mi Band 5’i üreten markanın Mi Band 6 için hazırlandığını biliyoruz. 

mi band 6 arayüz

Mi Band 6 Özellikleri

Yakın zamanda duyurulacağı düşünülen yeni akıllı bileklik Mi Band 6 özellikleri içerisinde bulunacağı tahmin edilen yeniliklerin bazıları şöyle:

  • Yaklaşık 1.5 inç AMOLED Ekran
  • Yerleşik GPS Bulundurması
  • Amazon Alexa Sesli Asistan Desteği
  • Yeni eklenecek olan spor modları ile birlikte toplam 30 adet spor modu.
  • SpO2 Sensörü ile birlikte kandaki oksijen miktarının ve kalp atış hızının daha doğru ve hızlı ölçülmesi.
  • Arayüz çeşitliliği, 300+ uygulama için bildirim hizmeti ve gelen mesajlardaki emojilerin okunabilmesi özelliği.
  • NFC*

*Cihaz muhtemelen biri Çin için diğeri ise Global olmak üzere 2 adet model olarak yayınlanacak ve Çin için üretileceğini düşündüğümüz model NFC içeriyor.

 

mi and 6 emoji

Tahmin edilen özelliklere baktığımız zaman görüyoruz ki bazı yenilikler yok değil. Mi Band 6 Eğer sesli asistan desteği içerecekse dahili bir mikrofon ile gelmesi olası. Zira ekranın büyümesi ile birlikte cihazın kendisi de büyümüş olacağı için batarya hacminde de bir artış görebiliriz. Ürünün yerleşik GPS ile gelecek olması ise daha doğru ve kesin sonuçlar sağlayacağı gibi belki de bağlanılan akıllı cihaz ile daha az veri alışverişi içerisinde bulunacak ve bu sayede her iki cihazın da batarya ömrünü uzatabilecek.

Xiaomi Mi Band 6 Fiyatı

Yakın tarihte duyurulması beklenen cihaz için şu anlık herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor. Bundandır ki kesin bir yorum yapmak mümkün değil ancak benim bazı kişisel tahminlerim bulunuyor. Mi Band 5 Türkiye için ilk defa satışa çıktığında 300TL+ fiyata sahipti. Şuan ise 240TL gibi ücretlere satıldığını görebiliyoruz. Aynı şeyi Mi Band 6 için de düşünebiliriz. Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik için muhtemelen 350-450TL civarlarında bir fiyat belirleneceğini ve Türkiye’ye o fiyat ile giriş yapacağını öngörmekteyim. Sonuçları hep birlikte göreceğiz. O güne kadar teknolojiyle kalın!

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Giyilebilir Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…