Xiaomi Mi 7, Ekrana Gömülü Parmak izi okuyucu ile geliyor!

2 dk okuma süresi
1,474

Sezonun ilk amiral gemisini Samsung tanıttı.  Geçen sene imalatına başlanılan Mi 7, ileri teknoloji olan ekrana gömülü parmak izi okuyucuyla geliyor. 

Nedir bu ekrana gömülü parmak izi okuyucu?

Son iki iki buçuk yıldır piyasaya giren ve o gün bugün telefonların olmazsa olmazı olan parmak izi ilk çıktığında telefonların ön yüzünde yer alıyordu. hatırladığım kadarıyla ilk defa yine Xiaomi tarafından telefonun arka tarafına alındı. Yeni teknoloji ile artık telefonların önünde veya arkasında parmak izi okuyucu için herhangi bir alan kullanılmayacak. Teknoloji telefonun ekranına gömülecek. Bu yeni birşey olmamakla beraber ilk defa büyük bir marka tarafından kullanılıyor. Bunu en büyük avanyajı ekran gövde oranı üzerine olacak.

 

Bunun dışında yapılan sızıntılara göre Mi 7, XiAOMİ’nin kablosuz şarj desteği olan ilk telefonu olacak.  İphone’larda olduğu gibi 7.5W kablosuz şarj desteğini bünyesinde barındıracak. Kablosuz şarj entegrasyonunun başarıyla tamamlandığı söylenen Mi 7’nin bu aydan itibaren üretim aşamasına geçeceği bildirildi.

Snapdragon 845 ve 8 GB RAM ile güçlendirilecek

Tasarım konusunda Mi 6 ile arasında çok fazla fark olmadığını ve Mi 6‘da olduğu gibi Cam Şasiye sahp olduğunu görüyoruz.  Bunun yanında  inç boyutlu Always On Display (daima açık ekran) özelliğine  sahip AMOLED ekranla ve 6 inç boyutuyla piyasaya sunulacağını tahmin ediyoruz. Bunun dışında rakiplerinin altında ezilip kalmamak için yüksek ihtimalle parmak izi okuyucunun yanında yüz tanıma özelliğinin de olacağını düşünüyorum. Ama bu özellik bir Iphone algoritması kadar hızlı ve güvenilir olur mu bilemiyorum.

Peki Bu Canavar Ne Zaman Tanıtılacak ?

Çin firması 27 Mart Salı  günü Xiaomi Mi  MIX  2S modelini duyuracak. Xiaomi fimrması MIX 2S’in satışlarını olumsuz etkilemek istmez. bu nedenle araya 3-4 ay zaman koyar diye tahmin ediyoruz. Zannımca Mi 7 Temmuz Ayında Lanse edilecek. 

Kaynak :GizmoChina

  • Xiaomi Mi 7’nin Konsepti Ortaya Çıktı

    Xiaomi telefonları son yıllarda oldukça ilgi çekmeyi başardı. Bizce bu ilgiyi sonuna kadar…
  • Xiaomi Mi Mix 2 ‘ yi Yakından Tanıyalım

    Xiaomi ‘nin yeni amiral gemisi Mi Mix 2 daha satışa sunulalı 58 saniye içinde tüm st…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…