Windows 10 için beklenen özellik yolda!

2 dk okuma süresi
1,478

Microsoft firmasının Çıkarmış olduğu en son işletim sistemi Windows 10 ile hayatımıza onlarca yeni özellik kattı. En basiti yıllardır kullandığımız paint, şuan paint 3d haliyle hayatımızda. (paint ile örnek yazımız burda) Ya da microsoft edge sayesinde daha önce ekran alıntısı al, üzerinde değişikilik yap ve istenilen kişiye/yere gönder/kaydet gibi adımlardan kurtarıp kendi arayüzü üzerinde bunların hepsini yapmamızı sağlıyor.

Bu sefer be dahil olmak üzere bir çoğumuzun beklediği bir özellik şuan yapım aşamasında.  Microsoft dün akşam itibariyle bu özelliği duyurdu.(sets)

Peki dört gözle beklediğimiz bu özellik ne işe yarıyor?

Sets sayesinde tıpkı tarayıcılarda yeni sekmeler açar gibi masa üstü uygulamada da bunu yapacağız.

Şimdilik sadece Evrensel Windows Uygulamaları (UWP) uygulamalarda çalışacak olan bu özellik pencereler arasında uygulamalarımız arasında kaybolmamızı önlüyor ve bize büyük zaman kazandırıyor.

Örneğin  ; bir diğer pencereyi ise çalışmakta olduğunuz diğer proje için düzenlemeniz mümkün.

Resimde üst kısımda da görüldüğü gibi. Buna istinaden bu özelliğin gelecek olması kesin değil ; özellik değişik bir versiyonla karşımıza gelebilir. aralık ayı içerisinde Windows Insider kullanızıların da test edeceği bu özellik mart ayında 600 milyon windows 10 kullanıcısına (evet toplam 600 milyon windows 10 kullanıcısı var.) özellik güncellemesi olarak geleceğini söylemek mümkün.   Bu arada daha Microsoft yapmadan benzer bir özelliğin Stardock tarafından geliştirilen Groupy uygulaması ile sağlandığını da not olarak düşmek gerek.(yine birşeylere geç kaldınız bay microsoft.)

Tanıtım videosu alt tarafta.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…