AnaSayfa Haberler WhatsApp’a Yazılı Durum Özelliği Geri Döndü

WhatsApp’a Yazılı Durum Özelliği Geri Döndü

624

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a geçtiğimiz aylarda yeni bir durum özelliği gelmişti. Söz konusu bu özellik Snapchat’de uzun süredir kullanılan ve Facebook’un Instagram’a kazandırdığı hikayeler durum özelliğiydi. Bu özellik ile kullanıcılar bir durum paylaşıyor ve bu durum 24 saat sonra otomatik olarak kayboluyordu. Ancak birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı ve bu özellik beğenilmedi diyebiliriz. Whatsapp sesimizi duymuş olacak ki whatsapp , yeni Beta versiyonu ile yazılı durum oluşturma özelliği tekrardan WhatsApp’a geri döndü. Şuan için Beta kullanıcılarına sunulan 2.17.95 versiyonlu WhatsApp sürümü ile bu yazılı durumun geri geldiğini görüyoruz. Artık kullanıcılar eskiden olduğu gibi profillerinin alt kısmında yer alan sabit bir durum yazısı belirleyebilecekler.
Bunun için WhatsApp arayüzünden


sağ üst bölümde yer alan üç noktalı kısıma tıklayın —> buradan Setting bölümüne ulaşın —> Ayarlar menüsüne girin —> sonra isminizin bulunduğu profil kısmınıza basın —> Burada Hakkında bölümünde artık yazılı bir durum oluşturabileceğinizi göreceksiniz.


Ayrıca orada bulunan hazır durum metinlerinden de kullanabilirsiniz.
Bu yeni güncelleme ile tekrardan metin durum özelliği gelsede, fotoğraflı ve videolu durum paylaşım özelliğide kaldırılmış değil. Bu noktada WhatsApp kullanıcıların pek de kullanmadığı medya özelliğini henüz uygulamasından tamamen çıkartmış değil. Sabit metin içerikli durum özelliği şuan için Beta sürümünde, yakın zamanda WhatsApp’a gelecek olan geniş güncelleme ile bu durumun tüm kullanıcılara verilmesi bekleniyor. Sizde dilerseniz resmi güncellemeyi beklemeden Google Play Store üzerinden, WhatsApp Beta kullanıcısı olarak gelen güncellemeden erken olarak yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Mobil Uygulama geliştirmek: Flutter

Masaüstü ve web alanında yazılım geliştirme tarihi mobile nazaran çok eskilere dayanıyor. …