WhatsApp üzerinden para Gönderme

2 dk okuma süresi
1,309

WhatsApp üzerinden artık para bile gönderebileceksiniz. Hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde. Başlık biraz . enteresan gelmiş olabilir, Ama bunu gerçekten yapabiliyoruz. Bu özellik Hem Android, hem de IOS akıllı cihazlarda kullanılabilecek. Bu makalemizde nasıl yapılır ve güvenilirliği nedir onu işleyeceğiz.

WhatsApp üzerinden çok yakın bir zaman da para gönderimi yapılacak.  WhatsApp’ı  satın alan Mark Zuckerberg , geçen senenin başından beri bu proje üzerine çalışıyor. Mark beyin sağdan soldan topladığı özellikleri bir araya getirmesine alışığız. Bu projesi de yeni değil. Bu çalışmanın nihayet ilk testleri başladı.

Şuanda beta aşamasında olan WhatsApp Payments, Hindistan’da başlayan ilk testlerle kısıtlı bir grupla çalışmalarına devam ediyor.Uygulamanın çalışma mantığını incelemek gerekirse, uygulama en popüler bankaların neredeyse tamamamını içeren UPI programına bağlı olarak çalışıyor. Bu Hizmet şuan için Hindistan devlet bankası, ICICI Bankası, HDFC Bankası ve Eksen Bankası da dahil olmak üzere bölgedeki uzun bir banka listesini desteklemekte. Test süresini tamamladıktan sonra tüm dünya için geçerli olacak.

Peki WhatsApp para gönderme sistemi ülkemize ne zaman gelecek? WhatsApp üzerinden para nasıl gönderilir? İşte WhatsApp para transferi hakkındaki merak edilenler…

WHATSAPP ÜZERİNDEN PARA NASIL GÖNDERİLİR?

Evvela yapmanız gerek şey ayarlar bölümünden ödemeler sekmesine tıklamanız.

Daha sonra kullanım şartlarını kabul edin ve ardından telefonunuza gelen ‘’SMS’’ ile numaranızı doğrulayın.

Karşınıza çıkan bankalardan kullanmak istediğiniz bankayı seçin ve kullanmakta olduğunuz banka hesabınızı eşleştirin.

‘’Kişilerim’’ adlı sekmeden para göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın, göndermek istediğiniz miktarı yazın ve ‘Ödeme‘ butonuna tıklayın. İşte WhatsApp üzerinden para göndermek artık çok kolay.

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…