Ücretsiz 5 Video Düzenleme Programı

3 dk okuma süresi
2,622
Ücretsiz 5 Video Düzenleme Programı

Eğer YouTube ya da mesleğiniz için video içerikler üretmeniz gerekiyorsa size ücretsiz 5 video düzenleme programı önerisinde bulunacağım.

Yeni dönemde özellikle yaşı genç kardeşlerimiz yaptıkları işleri göstermek adına Vlog videolar çekiyorlar. Gel gör ki iş sadece videoyu çekmek ile bitmiyor. Arka planda bir müzik olmadıkça sessiz kalınan anlar gereğinden fazla boş hissettirebiliyor. Ya da bazı içerik geçişlerinde efektler kullanmanız gerekiyor. Bunları yapabilmek için en az bir adet video düzenleme programına ihtiyacınız var. O zaman listeye başlayalım.

1- Movavi

Eğer kullanması kolay bir video düzenleme programı arıyorsanız tam yerindesiniz. Movavi yeni başlayanlar için tabiri caizse 10 numara 5 yıldız bir program. Videoları kesme, bölme, arkalarına şarkı ekleme ve de geçiş efektleri verme anlamında kolaylıkla kullanabileceğiniz bir program kendisi. Üstelik sesleri de düzenleme olanağını bizlere sunuyor. Programı ister Windows, isterseniz de Mac cihazlarınızda kullanabilirsiniz.
İndirmek için tıklayabilirsiniz.
Movavi Video Düzenleme Programı

2- OpenShot

Listemizin 2. sırasında yine basit ancak kullaınşlı bir uygulama yer alıyor. Üstelik OpenShot %100 Türkçe destekli. Movavi’ye alternatif olabilecek bir program olarak kendisini kullanabilirsiniz. Basit işlemlerinizde sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Aman dikkat! uzun süreler kullanacaksanız dosyalarınızı sık sık kayıt etseniz iyi olur. Ne yazık ki bazı kullanıcılar donma ve çökme sorunu ile karşılaştıklarını yazmışlar. Bizden söylemesi.
İndirmek için tıklayabilirsiniz.

OpenShot

3- DaVinci Resolve

Öyleyse listenin üçüncü sırasına favori adaylarımızdan birini koyma zamanı gelmiş demektir. DaVinci Resolve profesyoneller tarafından son yılların en çok tercih edilen video düzenleme programı demek yanlış olmaz. Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda arayüz olarak hangi uygulamaya alışık olduğunuzu soruyor. Seçenekler arasında Adobe Premier Pro ve Sony Vegas Pro seçeneklerini göreceksiniz. Zira, DaVinci Resolve üst seviye bir video , ve hatta bir film düzenleme programı. Üstelik kendisini kullanarak kurgulama ve hareketli efektler ekleyebilir, renkleri dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
İndirmek için tıklayabilirsiniz.

DaVinci Resolve Video Düzenleme Programı

 

4- HitFilm Express

Bu da ne yeni başlayanlar için, ne de profesyoneller için. Ben işimi görecek bir video düzenleme programı arıyorum diyorsanız ve çok da bilgili değilseniz, kullanışlılığı ile sizi kurtaracak bir programdır HitFilm Express. Özellikle VFX efektleri kendisini ön plana çıkartıyor. Bu nedenlerden ötürüdür ki bizim listemizde 4. sırada yer alabilmekte.

İndirmek için tıklayabilirsiniz

HitFilm Express

5- VivaVideo

Son sıraya ise mobil cihazlar için bir öneri koymak istedim. Uygulamanın 2 adet sürümü bulunuyor. Pro sürümünü illegal yollardan indirmek mümkün ancak standart versiyonu da sizin işinizi görmenize yardımcı olacaktır. Kırpma ve kesme işlemlerini yapmakta size yardım edecek bu uygulama ile mobil cihazlarınızdan lirik videolar hazırlayabilir, görüntülere hazır efektler ekleyebilir, videonuzun arka planına ise müzik koyabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

Viva Video Düzenleme Programı

Böylelikle listemizin sonuna geldik. O halde umarız işinize yarayacak tavsiyelerde bulunabilmişizdir. Bunun yanında diğer içeriklerimizi takip etmeyi unutmayın. Teknolojiyle kalın efendim.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Barış Özcan’ın da Eğitim Verdiği Superpeer Nedir?

Son zamanlarda pek çok yeni sosyal medya platformları hayatımıza dahil olmaya başladı. Bun…