UBER Aracına Silahlı Saldırı!

2 dk okuma süresi
1,177

İstanbul’lu taksi şoföreleri bir günde iki UBER aracına saldırdı.

Milliyet’in haberine göre, İstanbul’da müşterisini almaya giden bir UBER aracına kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırıda bulunuldu. Şans eseri içinde yolcu bulunmayan araca tam 4 kurşun isabet ederken, UBER şoförü olaydan yara almadan kurtuldu.

Yunus Emre adındaki UBER şoförü, asıl mesleğinin kamyon şoförlüğü olduğunu, boş zamanlarda UBER şoförlüğü yaptığını bugün ,Küçükçekmece Kanarya mahallesinden müşteri almaya gittiği sırada olduğunu söyledi.

Artan şiddet olayları karşısında UBER sessizliğini koruyor 

Emre, seyir halindeyken bir şahısın durması için işaret yaptığını ama kendisinin durmayarak yoluna devam ettiğini aktardı. Ardından 3-4 el silah sesi duyduğunu söyleyen Emre, aracı müsait bir yerde durdurup kontrol ettiğinde arka cam ve kaportaya 4 kurşunun isabet ettiğini gördüğünü belirtti. Etrafta taksi görmediğini söyleyen UBER şoförü, saldırganın taksici olup olmadığını tam olarak bilmediğini ifade etti.

Polis ekiplerinin, UBER sürücüsünün olay yerini ve saldırganı tarif etme konusundaki ifadelerini de şüpheli bulduğu belirtildi.

 

Bildiğiniz gibi birkaç gün evvel kendilerini müşteri olarak tanıtan bir kaç taksi şoförü , çağırdıkları UBER  aracının içinde ki şoföre hakaretler edip ardından darp etmişlerdi. Daha bu olayın etkisi geçmemişken İstanbul taksi şoförleri yeni bir skandala imza attılar. HaberTürk’ün yazısına göre, dün sabaha doğru 06:00 saatlerinde UBER için VIP hizmet veren lüks bir araç 15 Temmuz Şehitler Otogarı’na giriş yaptığı sırada 10 kadar taksicinin saldırısına uğradı. İddialara göre, UBER sürücüsünü otogara çağıran taksiciler, müşteri valizini almak için turizm firmasının ofisine gitmek üzere aracından inen sürücü Bahtiyar Toslu’yu darp etti. Saldırı esnasında UBER sürücüsünü tehdit eden taksiciler, “Buraya hizmet veremezsin, buraya gelemezsin. Kim olursan ol buranın taksicisi biziz.” diyerek Toslu’yu darp etti.

Toslu, Sağduyulu taksicilerin çabasıyla diğer taksicilerin elinden kurtarmayı başardı ve olay yerinden ayrılır ayrılmaz karakola gidip şikayetçi oldu.

Yazı da yazmış olduğu iki saldırı haber bugün oldu. Esnaflarımız ne zaman bu kadar anlayışsız oldu bilmiyoruz ama bu gidişat böyle devam etmez,etmemeli.

kaynak : Milliyet

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…