Twitter Karakter Sınırını 140 tan 280 e Çıkarmayı Test Ediyor

3 dk okuma süresi
1,337

Sosyal medya platformu olan Twitter, kullanıcıların kendilerini daha rahat ifade edebilmesi için” 140 karakter sınırını 280 e çıkarmayı deniyor

Şirketin bloğundaki bir açıklamada karakter sınırının bâzı kullanıcıları tarafından eleştirildiği belirtildi.

Twitter ürün geliştirme müdürü Aliza Rosen’ın yazdığı bir yazıda, “Düşüncelerinizi tek bir tweete sığdırmak zordur, hepimiz bunu yaşamışızdır. Twitter’ı uzun zamandır kullanan kişiler için 140 karakter sınırı duygusal bir bağ olabilir ama bunu denediğimizde etkisini gördük ve yeni karakter limitini de çok seveceksiniz” ifadeleri yer aldı.

Bu yöntem Twitter kullanıcı sayısını arttırabilir.

Analiz, Dave Lee, BBC Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri


Nefret suçları, propaganda hesapları ve troller gibi sorunlar dururken Twitter’ın neden zamanını karakter limitini artırmaya harcadığını düşünebilirsiniz.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum açıkçası.
Ama ne olursa olsun, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey 140 karakter sınırının SMS’lerin karakter sınırından kaynaklanan teknik bir limit olduğunu hatırlatmakta haklı.
Twitter bu sayede kullanıcılarının etkileşim ve ilgi sürelerini artırmayı umuyor.
Pazarlamacılar da reklamlarda daha fazla karakter kullanma özgürlüğüne kavuşacaklar. Bu Twitter’a biraz daha fazla para getirebilir.
Yeni karakter sınırını ilk deneyen kişilerden biri de Twitter kurucusu Jack Dorsey’dir


“Bu küçük bir değişim ama bizim için büyük bir adım. 140 karakter, SMS’in 160 karakter limitinden kaynaklanan zorunlu bir tercihti. Ekibimin tweet atmak isteyen insanların gerçek bir sorununa karşı düşünceli yaklaşımından gurur duyuyorum. Aynı zamanda özümüzü, hızımızı ve mahiyetimizi koruyacağız.”
Fakat bütün kullanıcılar bu fikri beğenmedi. Yazar Sarah Kendzior, 280 karakterin çok uzun olduğunu, alıntılandığı zaman metnin alıntının içine sığmadığını söyledi.

The Times gazetesinden Sathnam Sanghera , Donald Trump’ın yeni karakter limiti denemesine dahil edilmemesini umduğunu yazdı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…