Turkcell dijital operatör dönüşümüyle gelirlerini artırdı

2 dk okuma süresi
1,112

Turkcell, 2017 4. Çeyrekteki karını bugün açıkladı.

Turkcell 2017 yılını yüzde 23,4 gelir artışıyla tamamladı. Bu artış oranı firmanın son 10 yıldır en büyük artışın sağladığı çeyrek. Sonuçlara göre ; Dünya piyasasında ilk 100’de yer alan telekom firmaları arasında en çok artış sağlayan firma Turkcell oldu.
Göreve geldikten kısa süre sonra 3 yıllık hedeflerini açıklayan Genel Müdür Kaan Terzioğlu, 2018 yılının son çeyreğinde sektör lideri olmayı hedeflediğine değinmişti.Telekom sektörünün data ve dijital servislerle büyüyeceği öngörüsü ve bu çerçevede yapılan yatırımlar, Turkcell’i bu hedeflerine beklenenden 1 yıl önce ulaştırdı.
3 yıllık hedeflere 2 yıldan kısa sürede ulaştık

Turkcell Gelen Müdürü Kaan Terzioğlu, “Data ve dijital servisler üzerine kurduğumuz iş modelimiz, bizi telekomünikasyon sektörünün en yüksek cirosuna ulaştırdı. Müşterilerimizin teveccühü sayesinde 2017’de, grup olarak yıllık yüzde 23,4 büyüme ile son 10 yılın en yüksek büyüme oranını kaydettik. Vergi uzlaşısı karşılığı hariç tutulduğunda net kârımız yüzde 52 artışla 2 milyar 479 milyon TL oldu. FAVÖK marjı son 9 yılın en yüksek oranı olan yüzde 35 olarak gerçekleşti” dedi.

Abone sayısı 1,5 milyon arttı

Kaan Terzioğlu, Turkcell’in müşteri bağlılığının 10 yılın en üst seviyesine çıktığını belirterek, “Artan müşteri memnuniyetinin etkisiyle 1,5 milyon müşteri kazanarak 36,7 milyon aboneye ulaştık. Mobil abonelerimizin yüzde 56’sı en az bir dijital servisimizi kullanır hale geldi. Geride bıraktığımız yirmi ayda büyümemizin temel yapıtaşlarından biri olan 4.5G şebekemizde 30 milyon aboneye ulaştık. 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık” gibi detaylara değindi.

Şunu da belirtmek gerekir ki daha önce kaynağı belirli olmayan bir kaynak Türkiye’deki en çok fake hesabı bulunan şirket ‘Turkcell’ denildi.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…