türk silahlı kuvvetlerinde teknik personel olmak.

1 dk okuma süresi
4,481

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ gibi tarihini şan ve şerefle dolu bir çok zafere imza atmış vatanın koruyucularınada elbette teknik personel gerekli.Peki teknik personel ne iş yapar nerelerde görevlendirilir.

Türk silahlı kuvvetlerinin gerekli araç ve gereçleri tamir ve bakımını yapan genel anlamda bakım sınıfı dediğimiz ve bir çok dala ayrılan bir sınıf var.Örnek vermek gerekirse silah bakımı, tekerlekli araç bakım,iş makinaları bakımı vb. sınıflar gibi. Bu gibi yerlerde çalışmak için ne yapmak gerekir sorusuna gelelim Türk Silahlı Kuvvetlerinde bu gibi yerlerde çalışabilmek için rütbeye nasp edilmek yani rütbe takmak gerekir tamir bakım onarım işlerinde genellikle işlerin teknik kısımlarıyla astsubaylar yönetim kısmı ilede subaylar ilgilenir.Subay veya astsubay olabilmek için eski haliyle ygs girip aranan puan aralığında olmak ön sağlık,spor ,sağlık, sözlü mülakat ve psikoloji testlerine tabi tutulduktan sonra sıralamaya alınır ve sıra geldiğinde okullara davet edilirsiniz.

Ben yazılımcıyım asker olmak istiyorum yazılım için ölürüm peki ben ne yapacağım;

Türk silahlı kuvvetlerinde teknolojiyi kontrol edebilecek yetenekli personele ciddi anlamda ihtiyaç vardır her gün daha yenisi ve daha taze beyinlerle ordumuz gücünü korumakta. Obi’ciler dediğimiz bir sınıf var bu grup tamamen yazılım, programlama, bilişim ve bilgisayar dünyasıyla ilgilenen sınıftır. Rütbeye nasp edildikten sonra çeşitli sınavlar dahilinde olmak mümkündür.

 

 • Roketsan, En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor

  Roketsan İnsan Kaynakları Müdürlüğü, yayınladığı bir ilanında personel alımı yapacağını if…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

2 Yorumlar

 1. birol başar

  03/03/2017 at 19:46

  Türksilahlı kuvvetlerinde bilişime özel sınıf vardır buda obi dir. bu işi yapan kişiler yazılım kullanırlar baştan bir yazılım üretmez! ilgili bölümlerde gerek okullarda gerek büyük kışlalarda bulunurlar asıl görevleri suçları tespit etmek örnek veriyorum flash disk kullanımı vanda ağa bağlı bir bilgisayara flash disk takıldığında bunu farkedecek gerekli tedbirleri alarak tsk’nın güvenliğini ve gizliliğini sağlarlar.yazılım üretmez.

  cevap

 2. OBİCİ

  03/03/2017 at 17:16

  ARKADAŞLAR YAZILIM YAPAN KİMSEE YOKTUR ORDUDA KİMSE KUSRA BAKMASIN . YAZILIM YAPSANIZDA SİZİ SİNDİRİRLER YAPAMAZSINIZ . OBİCİLER KİMSE KUSRA BAKMASIN YAZILIM BILISIM FALAN YAPMIYOR.

  cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…