Telerik Nedir ?

3 dk okuma süresi
9,596

Visual Studio’da nasıl daha güzel Tasarımlar yaparım,c# tasarım gibi soruları sıkça google’a sorduğunuz tahmin ediyor gibiyim.

Telerik Nedir ?

Neden Telerik ?

Telerik Nasıl Kurulur ?

Telerik Örnekleri Nelerdir ?

  

 

 

TELERİK NEDİR ?

 

Güzel Bir tasarım için Size yardımcı olacağnı düşündüğüm için bu yazıyı yazıyorum.

visual studio ile çalışan bir koç yazılımcının en büyük şikayetinden biri grafik konusunda yetersiz kalınmasıdır.

Microsoft.NET’in inanılmaz bir hızla yayılması teknoloji dünyasına epey yenilikler kattı. ki katmaya da devam etmiyor değil…

Öyleki Bu abiler sayesinde Teknoloji dünyasında yeni kolları da oluşmaya başladı. Bunların başında da  Third Party Component ( yani 3.Parti Bileşen ) Firmaları geliyor.  Arkadaşlar Makalelerimizi genel olarak yazılıma yeni başlamız ve orta düzey şahıslara hitap edecek şekilde yazıyoruz. UZamna bir deyişle Telerik, Kendo UI araç takımı, hepsini birlikte destekleyen bir paket içinde toplanmış, tutarlı programlama ara yüzü, zengin JQuery tabanlı araçlar, bir MVVM çerçevesi, temalar, şablonlar ve daha fazlasını içermektedir.

Ben ASP kullanıcısıyım ve neden Telerik kullanmalıyım diyorsanızda ASP.NET geliştiricilerinin, zengin özellikli, standartlara uygun ve çapraz tarayıcı uyumlu ASP.NET web uygulamalarını, uygun fiyatla ve zamanında oluşturmalarına yardım etmek üzere tasarlanmış profesyonel bir araç takımıdır.

Kurumsal olarak test edildi, onaylandı
Microsoft ve diğer birçok Fortune 500 kurumsal şirketi, web geliştirme gereksinimleri için Telerik’e güveniyor. Telerik Microsoft. NET geliştirme araçları ve kullanıcı arayüzü bileşenleri sektöründe tanınmış bir liderdir ve yenilikçi çözümler için sağlam bir sicile sahiptir.

Parantez içi bir bilgi de vermek gerekirse Microsoft’un bazı yazılımcıları da 3. parti olan Telerik’ten faydalanmıyor değil.

NEDEN TELERİK ?

Arkadaşlar eğer başlangıç seviyesini atladığınızı düşünüyorsanız, artık iki sayının toplamını ekrana yazdırdığınızda değilde veri tabanları ile uğraşıyorsanız ve işi ticarete dökmek istiyorsanız Herhangi bir firmanın oluşturduğu .net uyumlu görselleri kullanmanız kesinlikle yararlıdır. (kimse gri arkaplanın üzerinde açık gri bir buton tasarımı ile geliştirilmiş bir program satın almak istemez.)

Ayrıca mobil uygulamalarda da harika bir görünüm sağladığını da resimde görebiliyoruz.

Telerik nasıl Kurulur ?

Telerik’i kurarken dikkat etmniz gereken en büyük husus hangi platform’da kullanılacağı değil hangi amaçla kullanılacağıdır. Zengin tasarımlara sahip olduğı için tümünü kurmanızı pek tafsiye etmem. artık bir yanı olarak ta eğer visual kullanıyorsanız uyfulamanın toolbox bölümüne kurduktan sonra girdiğinizde otomatik ekli geldiğini göreceksiniz.

Not : videoda mobil uygulamalar ile kuruumu anlatmış arkadaş. siz işimize yarayanı seçersiniz.

TELERİK ÖRNEKLERİ

ASP.NET

c#

Telerik nfo@muhendisarsivi.com’a yada yorum kısmına sorularınız sorabilirsiniz..

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük c#

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

FastReport Kullanımı ve Örnek Tasarım

Herkese merhaba. Uzun bir aradan sonra yazılım ile ilgili makale yazmaya tekrar başladık. …