Tanıtımına Saatler Kala Ortaya Çıktı!

677

En büyük drone üreticilerinden olan DJI geçtiğimiz hafta Ocak 23’te bir etkinlik düzenleyeceğini açıklamış,fakat duyuracağı ürün hakkında hiçbir bilgi vermemişti. Yayınlanan kaynaklara göre Mavic Aİr adında yeni bir drone ürettikleri orataya çıktı. Bunun yanı sıra drone ile ilgili görüntüler ve özellikler de internete sızdı.

DJI’nın ürettiği yeni drone Mavic Air,23 Ocak’ta Türkiye saati ile 18.30’da başlayacak olan etkinlikte sergilenecek. Etkinlik New York’ta gerçekleşecek.

İnternet ortamına sızdırılan bilgilere göre söz konusu drone 32MP çözünürlüğe sahip olacak. Drone’a ait kamerada panorama çekim yapma özelliği de bulunacak. Ayrıca 4K çözünürlüklü video kaydı gerçekleştirebilen drone 21 dakika boyunca havada durabilecek. Bunun yanında 4 adet katlanabilir ayağa sahip drone’un,ön ve arkasında bulunmak üzere 2 adet çarpışmayı önleme sistemi de yer alacak. Ayrıca bu drone hareketle de kontrol edilebilecek.

Önümüzdeki hafta siyah,beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 renk seçeneği ile raflarda yerini alması planlanıyor. İnternet ortamına düşen sızıntılarda Mavic Air drone ile ilgili birçok detay ortaya atılsa da bazı önemli bilgiler hâlâ bilinmezliğini koruyor.

Kamera sensörünün boyutları,çerçeve boyutları ve codec türü bilinmeyen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca drone’un piyasadaki fiyatı da henüz gün yüzüne çıkmış deil.

  • Drone ile 80 Milyonluk Telefon Kaçakçılığı

    Çinde drone ile telefon kaçakçılığı yapan 26 kişilik örgüt yakalandı.  Çin merkezi televiz…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Çıkarılan YKS Konularının Tam Listesi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün YKS müfredatı ile ilgili Twitter’dan önemli b…