T-Mobile`a 40 Milyon Ceza!

1 dk okuma süresi
1,850

Sinyal problemi yaşanan bölgelerde müşterilerine sahte çağrı sesi dinlettiği gerekçesiyle 40 milyon dolar ceza ödeyecek. bu akıl almaz plana gelin beraber bakalım.

Peki nedir bu T-Mobile’ın yaptığı sahtekarlık ? kısaca özetlemek gerekirse eğer, şebekenin çekmediği yerlerde şebeke çekiyormuş gibi sahte bir bib sesi dinletmesi.

Dünyanın en büyük GSM Operatörlerinden olan T-Mobile, Sinyal problemi yaşanan kırsal tipi bölgelerde müşterilerinin aramalarında, sahte çağrı sesi kullanarak telefonu çalıyormuş gibi gösterdiği belirlendi.

Kimin Aklına Gelir Böyle Bir şey ?

Aranan kişiye ulaşılmadığı taktirde buna uygun ses bandı dinletilmesi yerine sahte ses bandı yani ararken çalan ses bandı kullanan T-Mobile, rekor düzeyinde tazminat ödeyecek. Bu sahtekarlık ABD’de müşterilerin arama yaptıklarını ve karşı tarafta bu aramaların görünmediğine dair şikayetler yapması sonucundaki incelemelerden sonra ortaya çıktı.

Olaya el atan Federal İletişim Kurulu (FCCT-Mobile’ın Müşterilerini kandırdığı için tamımı tamına 40 milyon dolar ceza kesip sorunu halledeceğine dair sözleşme imzalattı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…