AnaSayfa Haberler Spotify Türkiye ofisi kapanıyor

Spotify Türkiye ofisi kapanıyor

345

Türkiye’de yaklaşık olarak 4.5 yıldır hizmet veren Spotify, Türkiyedeki ofisini kapatacağını resmi olarak açıkladı.

2013’ten beri ülkemizde hizmet veren ve Türkiye direktörü Ergül Çivi önderliğinde kurulan ofis, net olarak açıklanamayan sebeplerden dolayı sonlandırılacak.(Ticari nedenler diye açıklama yapıldı.)

Spotify’ın kapanması sonrası Türkiye Genel Müdürü Ergül Çivi,görevine Amerika da devam edecek. Çivi, Türkiye’deki ofisin kapatılması Türkiye’ye hizmet verilmeyecek anlamına gelmiyor.  Ardından Çivi şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Geçtiğimiz hafta Meclis’e sunulan torba yasada dijital servislerin RTÜK’ten lisans almasını gerektiren ve RTÜK’ün uygun görmediği içerikleri engelleyebilmesini sağlayan yasa tasarısı bulunuyor. Yasanın onaylanması halinde Spotfiy, RTÜK’ün denetimi altına girecek. Ülkeden çekilme kararında torba yasanın etkisinin olup olmadığı bilinmiyor.

Kaynak : http://digitalage.com.tr/spotify-turkiye-ofisi-kapaniyor/

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Mobil Uygulama geliştirmek: Flutter

Masaüstü ve web alanında yazılım geliştirme tarihi mobile nazaran çok eskilere dayanıyor. …