AnaSayfa Haberler Sonos, Siri’nin Alexa İle Arkadaş Olmasını Sağlıyor

Sonos, Siri’nin Alexa İle Arkadaş Olmasını Sağlıyor

1,481
sonos-beam

Premium hoparlör üreticisi Sonos’un bu yıl piyasalarda dalgalanması bekleniyor

Amazon, Apple ve Google gibi bazı teknoloji devleri, kendi donanımlarını yaratmaya başladıklarında, seslerin asistanı olan Sonos’un – en önemlisi bir ses uzmanının – ötesinde “akıllı” yetenekler sunmasıyla daha da güçleşiyor.

Bir asistan servisi veya bir müzik akışı servisi olmayan Sonos, müzik yayını hizmeti ile çalışan açık bir platform olmayı hedefliyor.

Artık bu uyumluluk sesli asistanlara da getiriliyor.

SONOS ışınlı
SONOS ışınlı

San Francisco’da bir etkinlikte Çarşamba günü tanıtılan Sonos Beam, çoklu ses sistemli asistan cihazına en yakın sesli asistan cihazıdır.

Bu yıl satışa çıkarken 399 dolar olan Beam, Apple cihazınız aracılığıyla Siri’yi destekleyecek ve Amazon’un Alexa’sı yerleşik bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu sene içerisinde Google Asistan’ı da desteklemesi bekleniyor.

Peki Faydası Olacak mı?

Sonos Beam’ın pek fazla bir şey yapacağı söylenemez. Netflix veya Amazon Prime Video gibi hizmetlere erişmek için yine ekstra cihazlara veya akıllı TV’ye ihtiyacınız olacak.

Bunların hepsini aynı cihazda neden istiyoruz ki? Sonos bunun geleceği öngörmek olduğunu söylüyor. Yılda bir kez sık olarak güncellenen akıllı telefonlarımızdan farklı olarak, oturma odalarımızdaki donanımlar – daha çok TV’niz– daha uzun süre yaşamaktadır.

Etkinlikte bulunan Gartner analisti Brian Blau, “Kullandığınız ses sistemi hakkında endişelenmenize gerek yok” diyor.

“Ya da, yardımcı asistanlara yeni iseniz, kullanmak istediğiniz herhangi birini seçebilir ve ilerleme kat edebilirsiniz- bu tür bir özgürlüğe sahipsiniz.”

sonos ışını
sonos ışını

Sahnede kullanıcı, Sonos ses sisteminin bir şarkı çalmasını istemek için Siri’yi kullandı ve daha sonra cihaz, Alexa yardımı ile hangi şarkıyı çaldığını söyledi.

Bu, sizin ürünü satın almamanıza sebep olabilir, ancak buradaki daha büyük çıkarım, bağlı cihazlarımızın birlikte çalışabileceği bir dünyada yaşamanın mümkün olduğunu göstermek – sadece temel görevler için bile olsa.

İLGİLİ MAKALE  Bu Sefer Facebook'a Ait Özellik İnstagram'a Geliyor

Tüketiciler için, eviniz için ürün seçerken büyük bir risk unsurunu ortadan kaldırır. Cihazlar ne kadar açık üretilirse, o kadar uzun vadeli çalışır.

Birçok cihazın birbirleri ile bağlantılı bir şekilde çalışmasıyla ilgili ve Sonos’un üretmiş olduğu Sesli asistan cihazı ile ilgili fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

kaynak: BBC
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi: `PUBG Haramdır`

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde video oyunu fetvası tartışması: Din adamlarının…