Seo Hakkında Bilinmeyenler

1 dk okuma süresi
1,631

3-4 aydır bu işin içindeyim seo üzerine yüzlerce İngilizce makale okudum. Temel teknikler, farklı yöntemler var. Size başlıkların, içeriğin, etiketlerin nasıl olması gerektiğinden bahsetmeyeceğim. Bilmiyorsanız onları ayrıca araştırın, fazlaca kaynak mevcut. Bunları ezberlemek yerine asıl mantığının kavranması gerekiyor.

Tecrübelerim doğrultusunda şunları söyleyebilirim:

1- Öncelikle seonun asıl amacı siteyi arama motorlarının daha kolay anlayabileceği hale getirmektir. Arama motorlarının asıl amacı da kullanıcılara en doğru, en alakalı sonucu vermektir. Bu doğrultuda asıl yapılması gereken siteyi kullanıcılara göre inşa etmek, arama motorlarına göre değil.

2- Site kullanıcılar tarafından rahatça gezilebilmesi, her şey göz önünde açık ve net olmalı.

3- Kullanıcı olarak ben burada ne görmek isterim diye sürekli sorun kendinize. Sitenin her bölümünü gözden geçirin ve gerçekten kullanıcıların görmek isteyeceği şeyleri düşünün ve uygulayın.

4- Seo tekniklerini uygulayacağım diye kesinlikle kullanıcıları sıkıntıya sokacak durumlardan kaçının.(gereksiz anahtar kelime tekrarları, anlamsız cümleler vs.)

5- Link almak için çeşitli sitelerde profiller oluşturun, firmanızı tanıtın ve linkinizi koyun. Yorum atmak, tanıtım yazısı almak vs. bunları da araştırın uygulayın.

6- Bütün bunların yanı sıra rakiplerinizi sürekli takip edin. Nerelerden link almışlar, sitelerini nasıl düzenlemişler vs. iyice inceleyin. Sizin olmak istediğiniz pozisyondalar zaten, onlar nasıl yapmışlarsa siz ondan daha iyisini yapmaya soyunun.

  • KULLANDIĞIMIZ AKILLI CİHAZLAR BİZİ DİNLİYOR MU ??

    Günümüz dünyasında teknoloji vazgeçilmezimiz oldu.Aklımıza gelebilecek her soruyu onlara s…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Bilgisayar Mühendisliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

M1 Çip Nedir? M1 Çip Hakkında Her Şey

Apple ve Intel iş birliğinin son bulacağı belliydi. Herkes ne zaman olacağını merakla bekl…