Bu Senenin Gündemi Yine Siber Güvenlik

2 dk okuma süresi
1,305

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana siber güvenlik adını sıkça duymaktayız. Siber Güvenlik firmalaşmış iş yerlerini daha çok ilgilendirse de biz internet kullanıcılarını da ilgilendirmekte.

Bunları bir yana bırakacak olursak , artık sadece firmalar ya da tüzel kişiler değil devletler de siber güvenlik üzerinde çok duruyor.

Öyle ki Zararlı saldrıların bir bölümünü oluşturan Malware türü saldırılar ekonomiye her yıl 3 milyon zarar veriyor.

Peki  Siber güvenlik için Microsoft ne yapıyor?

Teknolojinin her geçen dakika değiştiğine ve geliştiğine dikkat çeken Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem KayalıMicrosoftolarak, birkaç kişiden oluşan KOBİ’lerden binlerce çalışanın olduğu kurumsal şirketlere kadar farklı yelpazedeki şirketlere hitap eden siber güvenlik çözümleri ürettiklerini ifade etti. Kayalı sözlerine şöyle devam etti: “Microsoft’un güvenliğe olan yaklaşımını 3 ana başlık altında toplayabiliriz. Bunlardan birincisi Microsoft’un kendi platformları içerisinde dahili olarak sunduğu güvenlik çözümleridir. İkincisi tamamen güvenliğe odaklanmış ve bütün platformları koruyabilen çözümlerimiz, üçüncüsü ise güvenlik alanında sunduğumuz danışmanlık hizmetleridir. Microsoft platformlarına baktığımızda, Windows 10 ve Office 365 içindeki güvenlik çözümleri ile kurumları birçok güvenlik tehdidine karşı koruyabiliriz. Microsoft güvenlik yaklaşımının ikinci ana başlığı odak noktası tamamen güvenlik olan çözümlerimizdir. Microsoft güvenlik çözümleri tamamen yeni nesil tehditlere cevap verebilmek için tasarlanmıştır. Aynı zamanda kullanımı basit olan bu çözümler kullanıcı ortamındaki diğer teknojilerle de entegredir. Güvenlik çözümlerimiz Microsoft dışındaki platformları da korur ve kurumlar için uçtan uca güvenlik sunabilirler. Microsoft siber güvenlik çözümleri oldukça gelişmiş durumda ve tamamen yeni nesil saldırılara karşı kapsamlı savunma sağlıyor.”

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…