San Francisco’nun Kaldırımları İnsan Dışkısıyla Doldu

2 dk okuma süresi
3,692

San Francisco’da insanlar sokaklarda ve kaldırımlarda insan dışkısı yığınlarını bildirmek için günde yaklaşık 65 kez şehrin telefon hattını aradılar. Bu, San Francisco Chronicle raporları 1 Ocak ile 13 Ağustos arasında 14.597 kaka çağrı yapıyor. Şimdi, şehir yetkilileri San Francisco’nun “kaka problemi” ne olan tepkilerle uğraşmakta.

Gelecek aydan itibaren, beş Bayındırlık çalışanından oluşan bir ekip, bir buharlı temizleyici ile donatılmış bir araçta San Francisco’nun en çirkin mahallesi olan Tenderloin’in sokaklarını temizleyemeye çalışacak. Chronicle raporları, şehir sakinlerinin daha fazla şikayette bulunmadan önce kaka yığınlarını temizlemek için sokaklarda dolaşacaklar.

Belediye Başkanı London Breed,  yakın tarihli bir röportajda NBC’ye verdiği demeçte, “Ben kaldırımlarda daha fazla dışkı olduğunu söyleyeceğim .” “Bu büyük bir problem ve biz sadece köpeklerden bahsetmiyoruz – biz insanlardan bahsediyoruz.” dedi.

San Francisco’da şehrin evsiz nüfusunun barındırılması için yeterli sayıda kamu banyosu bulunmamaktadır. Jeff Chiu / AP

Kaka problemi tehlikeli midir?

Şubat ayında, NBC Körfezi Bölgesi Soruşturma Birimi , üç gün boyunca, ne bulacaklarını görmek için San Francisco şehir merkezindeki 153 bloğu inceledi. Aramaları sonucunda, uyuşturucu iğneleri, çöpleri ve dışkılarını dünyanın en yoksul gecekondu mahallelerine benzeyen konsantrasyonlarda ortaya çıktı.

Kaka problemi, potansiyel olarak tehlikeli olabilir.

Fekal madde kurudukça, bazı parçacıklar havada yayılır ve rotavirüs gibi potansiyel olarak tehlikeli virüsleri yayabilir. Berkeley’deki California Üniversitesi’nde bulaşıcı bir hastalık uzmanı olan Dr. Lee Riley’e göre , bu mikropların solunması ölümcül olabileceğini açıkladı . Unutmamak gerekir ki Los Angeles’ta, hepatit A salgını , şehrin sokaklarında defekasyon geçiren ve hastalığı yayan 50.000 evsiz insanla bağlantılıydı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…