Samsung’ta Rüşvet Skandalı Devam Ediyor!

1 dk okuma süresi
1,449

Birkaç Samsung başkanının ve Güney Kore cumhurbaşkanının katıldığı çok sayıda rüşvet skandalını takiben, bugün özel davanın başında bulunan savcılık, Samsung imparatorluğunun mirasçısı Jay Y. Lee’yi, diğer dört yöneticiyle birlikte rüşvet ve zimmete para geçirme suçları gerekçesiyle tutuklanmasını istedi.

Haberlere göre Samsung Group, Samsung bayrağı altındaki birçok şirket için gayri resmi kontrol kolu olan kurumsal strateji bürosunu kapatma sözü verdi. Tutuklanan diğer yöneticilerin üçü resmi olarak şirketten istifa etti ve şimdi çok az savunmasız veya çok az liderliğe sahip çok savunmasız bir durumda kaldı.

Skandal, takip eden soruşturmanın yanı sıra, Samsung’un Güney Koreli cumhurbaşkanı Park Geun-hye’nin iki Samsung yan kuruluşunun birleşmesini kolaylaştıracak özel bir rüşvet verdiğine yönelik suçlamalardan sonra geçen yılın sonlarında başlamıştı. Daha sonra cumhurbaşkanı görevden alındı ve kararın onaylanıp kaldırılmayacağı konusunda Anayasa Mahkemesi’nin duruşmasının önümüzdeki ay yapılması planlandı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…