NASA Yazılım Kataloğunu İnternette Paylaştı(Tabi yüzde sıfır virgül bilmem kaçını)

2 dk okuma süresi
2,145

Ne ile uşraştığını ne yaptığını, hedefi dünyayı yok etmek mi yada uzaylılarla iletişime geçmekmi olduğunu tam olarak bilmediğimiz Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) havacılıktan proje yönetimine, veri analizinden otonom sistemlere kadar çok sayıda alanda kullandığı yazılımlarının kataloğunu tamamen ücretsiz olarak erişime açtı.

Listede yer alan kod kütüphaneleri ve uygulamaları isteyen herkes indirebilecek. Buda demek oluyor kendilerine göre programlamanın “merhaba dünya” olarak nitelendirilen giriş kısmını bizimle paylaşmışlar.

NASA’nın Uzay Teknolojileri Görev Müdürlüğü ortak yöneticisi Steve Jurczyk şu açıklamayı yaptı: “Bu yazılım kataloğu, günümüzün en yüksek uzay bilimi uzmanlarının ve girişimcilerinin kullandığı araçları keşif ekonomisi, küçük işletmeler, akademik ve endüstriyel alanlardaki bilime yardım etmek için yayınladık.” Diyerek Sözde bu işlerle ilgilenenlere “Çokta uğraşmayın alın size bikgi!” demiş sayılıyorlar.

https://software.nasa.gov/ Linkine tıklayarak üzerinde fazla uğraşılmamış (canım sıkıldı yaptım) sitede ortadaki sliderlara tıklayarak videoları indirlebilirsiniz.

https://software.nasa.gov/NASA_Software_Catalog_2017-18.pdf Bu linktede neler paylaştıklarını anlatan bir pdf dosyası bulunuyor.

 

Olaya objektif bakmak gerekirse adamlar öğrenmek için bir ömür harcanacak bilgileri bir canlarının sıkıldığı bir günde bizimle paylaşmışlar. Benim pek ilgimi çekmeyen bu site eminim günden milyonlarca tıklama alıyordur. (Ah oraya bir adsense reklamı koyabilseydim.. Köşeyi dönerdim)

Son olarak nasanın bu web sayfasında aşağı inrseniz anlamlarını çözemediğim zengin kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…