Motorola Bu Telefonla Çok Ses Getirecek!(Özelliklerine bakılırsa Gayet İyi)

2 dk okuma süresi
2,007

Geçtiğimiz sene Moto G4 ile piyasada bende varım diyen Motorola, (Diğer bir Değişle Lenovo) Türkiye fiyatı belli olmamakla beraber G5’in 199$ G5+Plus’ın 299$ olduğunu Motorola dede resmen duyurdu.(dede diyorum ama adamlar baya iddialı.) Yazımıza Başlamadan önce Başlıklarımızı verelim.

Özelliklere Geçmeden önce bu cihazın 2GB,3GB,4GB Ram ve 32GB,64GB olarak değişik modellerle piyasaya sunmaları motoroladan beklediğimiz bir harek değildi.(Zaten düz ve plus olarak piayasaya tekrar atıldın. bu seçenekler sadece kafa karıştırıyor).

 

  • Motorola G5 Özellikleri 

Full HD Ekranıyla(1080×1920) ve yeni nesil parmak izi okuyucusu ile dikkat çeken bu telefon ayrıca 2800mAh bataryası ile dikkat çekiyor. 2GB RAM  ve 3GB/32GB özelilkleri çokta yüksek olmasa da ihtiyacımızı karşılayacak bir telefon. 5 inç olan bu telefon gayet hoş tasarımıyla akıllarda yer tutacak.

13 MP Arka 5MP ön kamerası olan bu cihazın sadece sanal ön flaşı olması bizi biraz şaşırtmadı değil. Buna Rağmen saniyelik resim çekme özelliğinin yanı sıra başarılı fotoğraf çekebileceğiniz bir telefon. Avrupa fiyatı 199$’dan başlayan bu telefon Corning Gorilla Glass 3 Ekran dayanıklığı ile karşımızda.

Hem G5 hem de G5 Plus telefonlarının en çok dikkat çeken tarafı görünüm olarak arkadaşlarından daha cool olması.

  • Motorola G5 Plus Özellikleri

Büyük abi olan moto plus istisnaları bozmayıp G5’ten daha ileri özelliklere sahip. 5.2 inçlikle yine Full HD ekranıyla karşımızda.

‘Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 625’ten aldığım doğrudur.’

G5 Plus

Komik olmayan bu esprimizi de araya sıkıştırdık. 3000 mAh batarya gücü ile karşımıza çıkan bu telefon kendi geliştiridiği turbo hızlı şarj özelliğiyle epey idialı. bunu yanı sıra adamar telefonu 15 dakika sarj et 6 saat kullan diyor. Bence test edilmesi gereken özellikler. 12MP çözünürlüklü f/1.7 diyafram açıklığına sahip özellikle karanlık ortamlarda daha iyi fotoğraflar çekebilmenizi sağlayacak bir arka kamerası bulunuyor. Telefonun ön kamerasıyla ilgili bir detay paylaşılmadığı için Moto G5 ile aynı ön kameraya sahip olduğunu tahmin ediyoruz.


  • Bizce Fiyatı Ne olur ?

Telefon fiyatı tahmin etmede turnayı gözünden vurduğum doğrudur 🙂

bizce G5’in Türkiye fiyatı 1250 ₺

bizce G5 Plus’ın Türkiye fiyatı 1500 ₺

fiyatlar tam olarak böyle olmasa da üç aşağı beş yukarı böyle olacaktır..

Peki sizce Fiyatları ne olur ?

 


Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…