AnaSayfa Haberler Microsoft, GitHub’ı satın aldığını bildirdi

Microsoft, GitHub’ı satın aldığını bildirdi

1,514

Microsoft, GitHub’u aldığını ve anlaşmayı Pazartesi gününün erken saatlerinde duyuracağını bildirdi.

GitHub, git yazılımı ile entegre olmuş bir depolama alanıdır.  Git versiyon kontrol sistemidir. GitHub sayesinde dünyanın çeşitli ülkelerinden, bu ülkelerin bazı yerlerinden, projenize farklı bir kaç kişi ekleyerek takım çalışması yapabilirsiniz. Ayrıca, GitHub ile dünya üzerinde projenizin herkes tarafından görülmesini, değerlendirilmesi sağlayabilirsiniz. GitHub üzerinde paylaşılan kodlar ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Öncelikli olarak GitHub kullanabilmek için bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.  Ayrıca Apple, Amazon, Google ve diğer birçok büyük teknoloji şirketi GitHub’ı kullanıyor.

Microsoft, siteye en çok katkıda bulunan firmadır. Hatta  1000’den fazla çalışanı aktif olarak GitHub’daki kod depolarına kaynak kod eklemekte.  Öyle ki  Microsoft , GitHub’da kendi özgün Windows Dosya Yöneticisi kaynak kodunu bile barındırıyor .

Microsoft, Satya Nadella‘nın CEO rolünü devraldığından beri hızlı bir şekilde açık kaynak teknolojisine yatırım yapıyor. Microsoft açık kaynaklı PowerShell , Visual Studio ve Microsoft Edge JavaScript motoru bulunmakta. Microsoft, Ubuntu’yu Windows 10‘a getirmek için Canonical ile de işbirliği yaptı ve mobil uygulama geliştirmeye yardımcı olmak için Xamarin’i satın aldı .

Microsoft ayrıca Windows geliştiricileri için açık kaynaklı Git sürüm kontrol sistemini kullanıyor ve şirket SQL Server’ı Linux’a bile getirdi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi: `PUBG Haramdır`

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde video oyunu fetvası tartışması: Din adamlarının…