Microsoft Bir Efsaneyi Daha Ortadan Kaldırıyor

1 dk okuma süresi
1,436

Yayınlanan yeni görsele göre, windows’un en eski uygulamalarından biri daha tarih olabilir.

Merkezi ABD’de bulunan Microsoft, en eski uygulamalarından biri olan Windows Media Player uygulamasını kaldırmak için hazırlanıyor. Uzun süredir bilişim yaşamımızda yer alan Windows Media Player, görüntülenen bir görüntüye göre kaldırılması tahmin ediliyor.

1991 yılında windows ile tanıdığımız windows media player’dan ne kadar faydalansak da bilişim dünyasının gelişmesi ve Windows Media Player’in güncelleme almaması nedeni ile Windows Media Player, eski kullanışlığını yitirmiş durumda.

Şimdilik tam bir bilgiye sahip olmamakla beraber yayınlanan bir fotoğrafta söz konusu uygulama açıldığı zaman kullanıcıya Filmler & TV uygulamasını önerdiği görülüyor ve bu görsel, kullanıcılarda “Windows Media Player devri bitiyor mu?” sorusu oluşturuyor.

 

Microsoft’un Windows 10 ile beraber Windows ortamına getirdiği Filmler & TV uygulaması, 4K video, 360 derece görüntü desteği gibi özellikleri içerisinde barındırıyor. Şimdiki sorular ise bu uygulamanın Windows Media Player’ın yerini alması yönünde.

Microsoft’un bu girişimi ilk değil. Bundan önce yılların uygulaması olan Paint’in kaldırılıp 3D Paint’in Paint’in yerini  alması gündeme gelmişti. Fakat gelen yoğun tepkiler üzerinde Microsoft bu yönde geri adım atmıştı. Paint, yeni güncelleme ile Windows üzerinden kaldırılmış fakat Windows mağazası üzerinde indirmeye sunulmuştu. Windows Media Player için böyle bir ihtimal var mı bilmiyoruz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…