Laptoplar İçin En Güçlü İşlemci: `Intel Core i9`

1 dk okuma süresi
1,751

İşlemci üretimi ve hızı konusunda sınırları alt üst eden Intel bilgisayar meraklılarını heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Yaptığı açıklamada Intel Core i9′un görücüye çıkardığını belirtti.

i9 işlemcisini geçtiğimiz sene masaüstü bilgisayarlar için tanıtan Intel, hız kaybetmeden dizüstü bilgisayarlar için de tanıtımını yaptı. Gelmiş geçmiş en iyi işlemci olarak(yapay zeka ve NASA gibi kurumlarda kullanılan işlemcileri saymazsak) lanse edilen bu işlemci, direkt olarak 8. jenerasyon Core i9-8950HK model adıyla karşımıza çıkıyor. Turbo boost ile tamı tamına 4.8 GHz saat hızına ulaşabilen altı çekirdekli bu işlemci, elbette performans konusunda sınırları zorluyor.  yapılan bu açıklamalara göre yeni jenerasyon I7 işlemcilere göre 10/3 oranında (%29 kadar) daha hızlı. Grafik işlemleri konusunda da %60 kadar daha hızlı.

Coffee Lake olarak da bilinen 14nm++ üretim mimarisinden çıkan bu dizüstü işlemcileri, Core i9 ile beraber şirketin H serisinde yer alıyor. Şirketin AMD ortaklığında kurduğu Radeon RX Vega M ekran kartlı bu seri, yeni modellerde daha farklı karşımıza çıkıyor. Bu yeni işlemcilerin harici ekran kartlarıyla en yüksek performans için tasarlandığı söyleniyor.

kaynak

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…