Gates : `Kripto Paralar Ölümlere Neden Oluyor!`

2 dk okuma süresi
1,285

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’e göre Kripto paralar insanları doğrudan öldürüyor dedi.

Bitcoin gibi para birimleriyle  sentetik olan  opioid(vücutta morfin gibi etki gösteren kimyasal maddelerdir. ana kullanım amaçları analjezi’dir.), fentanil (Morfinin iki tık daha güçlüsü gibi düşünebilirsiniz) gibi ilaçları almak için kullanılıyor. Bunun sebebinin temelinde Coinlerin merkezi bir sistemi olmaması yatıyor. Arkadaşlar yeri gelmişken değinmek isterim; Ruslar, çeçen teröristlerin yaptığı tiyatro baskınında kullandıkları söylenen uyuşturucu madde  fentanil. Takribi 115 kişinin ölüm sebebi.

Reddit haber sitesinin “ask me anything(bir şey sorma)” oturumunda, Dijital para birimlerinin gizliliği yüzünden terör örgütlerinin odak noktası olduğunu söyledi.

Bu yorumları benimseyenler olmuşsa da eleştirenler de oldu. “Kendine ortak istemiyorsun!” gibi absürd açıklamalar yapanlarda oldu.

 

Farkettiniz mi bilmiyorum ama Coinlere bir aydır darbe üstüne darbe vuruluyor. insanlar birileri bu işten de epeyce para kaldırdı. Daha sonra da piyasayı alt üst edip sıvıştı. Yakında çıkar kokusu.

Bir kullanıcı tarafından teknoloji konusundaki görüşleri için sorulan Bay Gates, “Kripto para birimlerinin ana özelliği gizliliktir, bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Şu anda, kripto para birimleri fentanil ve diğer uyuşturucu maddeleri satın almak için kullanılmaktadır, bu yüzden ölümlerde etkili rol oynuyor. ICO’ların [ilk para teklifleri] ve kripto para birimleri arasındaki spekülatif dalga uzun süreli olarak çok riskli. ”

 

Bunun yanısıra Nitelikli yatırımcı Nitelikli yatırımcı Warren Buffet daha önce spekülatif kripto parası çılgınlığının “kötü bir son vereceğini” söyledi. daha önce spekülatif kripto parası çılgınlığının “kötü bir son vereceğini” söyledi.

Ek olarak İngiltere Hazine Komitesi şu anda bu tür para birimlerinin etkisini araştırmaktadır .

Kaynak : BBC

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…