İşte Chrome`a Gelen yenilikler

2 dk okuma süresi
1,405

Bir süredir Aşırı RAM kullanımıyla gündemde olan Chrome, bu sefer yeni güncellemesiyle gündeme damga gibi oturdu.

 

Chrome 65 Yenilikler

Materyal Tasarım değişiklikleri ve yeni geliştirici özellikleri sunan Chrome güncellemesi ile kullanıcılara daha hızlı ve daha güvenilir internet keyfi sunacak. yaklaşık 1,5 Milyar  kullanıcısı olan chrome’un rakipleri son zamanlarda epey gelişme gösterdi. Misal Mozilla. Mozilla tarayıcısını okadar geliştirdi ki neredeyse Chrome’u sollayacak. Ayrıca Mozilla, bildirim özelliği olan sayılı tarayıcılardan. Yada Tor Tarayıcısı. DNS değiştirmek için uygulama indirmek ya da dns değiştirmek gerekmiyor Tor’da kendisi sizin için bunları yapıyor.

Durum buyken Chrome epey sessiz kaldığını düşünerek atak yaptı. Bakalım Ne gibi yeni özellikleri var.

Önceliklle Yeni Sürümde Materyal Tasarım anlayışına daha fazla ayar uyduruyor. Yani Uzantılar sayfası tamamen değişmiş durumda. Favikonları da artık önerilerin yanından websitesi adreslerinin yanında gösteriliyor.

Mac için Chrome tarafında ise yeni sürüm, Dosya menüsündeki E-Posta Sayfa Konumu bağlantısını bir Paylaş alt menüsü ile değiştiriyor. Kullanıcılar bu alt menüyü kurulu macOS Paylaşma Uzantıları aracılığıyla geçerli bir sekmenin URL’sini paylaşmak için kullanabilecek. Chrome 65’in OS X 10.9 kullanıcıları için son sürüm olduğunu da not olarak düşelim. Chrome 66 ile birlikte OS X 10.10ve üstüne ihtiyacınız olacak.

Geliştiriciler içinde programlı bir görüntü oluşturmak için CSS Paint API geliştirildi. Sever Timing API ise web sunucularının HTTP başlıkları üzerinden performans zamanlama bilgisi sağlamasını mümkün hale getiriyor.

 

Google yeni sürümleri her 6 haftada bir kullanıcılarla buluşturuyor. Yani Chrome 66 için Nisan ortasını beklemeye başlayabilirsiniz.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…