Instagram’da Tuhaf Bir Açık(Hesaplar Çalınıyor)

1 dk okuma süresi
3,262

Instagram kullanıcıları Twitter üzerinden hesaplarının kilitlendiği tuhaf bir hack işlemi  hakkında şikayette bulunuyor. Hack işleminden hemen sonra Instagram’daki kullanıcı adı, şifre ve profil resimleri değişiyor.

Twitter’daki sayısız şikayete göre, Instagram kullanıcıları, giriş bilgileri değiştiğinden, hesaplarına artık erişemediklerini belirtiyorlar. Ayrıca, bilgisayar korsanlarının profil resimlerini Disney veya Pixar filmlerinden animasyonlu fotoğraflara değiştirdiklerini ya da  sadece hesapları sildiklerini bildiriyorlar. Bazı durumlarda, bilgisayar korsanları ilişkili e-postayı Rusya’nın .ru alan adıyla değiştirdiler.

Instagram , Salı günü yayınlanan bir blog yayında , konuyu araştırdığını ve kullanıcılara güçlü bir parola tutmasını önerdi.

İşte bir kullanıcının hesabının çalındığının kanıtı olarak gönderdiği fotoğraflar:

https://twitter.com/abbey__riley/status/1029645405976326145?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1029645405976326145&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.businessinsider.com%2Finstagram-hack-locking-people-out-accounts-2018-8

Mashable’a göre, Twitter’da 899 hesaptan hack yapdığını belirtti. Birden çok kullanıcı, Instagram’un onlara yardımcı olmak için yeterince çabalamadığından şikayetçi oldu. Giriş kimlik bilgileri değiştiğinden, kullanıcıların hesaplarını kurtarması zor oluyor.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…