AnaSayfa Haberler Instagram’da Tuhaf Bir Açık(Hesaplar Çalınıyor)

Instagram’da Tuhaf Bir Açık(Hesaplar Çalınıyor)

1,081

Instagram kullanıcıları Twitter üzerinden hesaplarının kilitlendiği tuhaf bir hack işlemi  hakkında şikayette bulunuyor. Hack işleminden hemen sonra Instagram’daki kullanıcı adı, şifre ve profil resimleri değişiyor.

Twitter’daki sayısız şikayete göre, Instagram kullanıcıları, giriş bilgileri değiştiğinden, hesaplarına artık erişemediklerini belirtiyorlar. Ayrıca, bilgisayar korsanlarının profil resimlerini Disney veya Pixar filmlerinden animasyonlu fotoğraflara değiştirdiklerini ya da  sadece hesapları sildiklerini bildiriyorlar. Bazı durumlarda, bilgisayar korsanları ilişkili e-postayı Rusya’nın .ru alan adıyla değiştirdiler.

Instagram , Salı günü yayınlanan bir blog yayında , konuyu araştırdığını ve kullanıcılara güçlü bir parola tutmasını önerdi.

İşte bir kullanıcının hesabının çalındığının kanıtı olarak gönderdiği fotoğraflar:

https://twitter.com/abbey__riley/status/1029645405976326145?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1029645405976326145&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.businessinsider.com%2Finstagram-hack-locking-people-out-accounts-2018-8

Mashable’a göre, Twitter’da 899 hesaptan hack yapdığını belirtti. Birden çok kullanıcı, Instagram’un onlara yardımcı olmak için yeterince çabalamadığından şikayetçi oldu. Giriş kimlik bilgileri değiştiğinden, kullanıcıların hesaplarını kurtarması zor oluyor.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

En Az Sigara İçmek Kadar Zararlı 5 Şey

Sigara tüketimi dünyada ve  ülkemizde gün geçtikçe azalıyor. 15 Yaş ve üzeri tütün tüketim…