I-Pace, Bir Gecede 30 Tane Sattı!(Tesla katili)

1 dk okuma süresi
1,179

Namı Diğer Tesla katili I-Pace 1 gecede 30 tane sattı.

Jaguar’ın ilk elektrikli modeli I-Pace’i Cenevre Otomobil Fuarı’nda 6 Mart’ta tanıtıyor.

Hürriyet gazetesinin Dünki haberine göre (haber buradaJaguar’ın I-Pace modeli Temmuz ayında satışa çıkacak. Özpyenirli’nin imza attığı heber:Jaguar Türkiye Genel Müdürü Simay Alsan’ın I-Pace modelinin 2 bin Euro ön siparişe açıldı.

Ek olarak habere göre Türkiye için ayrılan kontenjanın tamamı doldu. yani araba daha tanıtılmadan stoklarda tükendi.  I-Pace için belirlenen fiyat 88 bin Euro (410 bin TL) seviyesinde. En üst donanım paketinin fiyatı ise 100 bin Euro olarak açıklandı.

45 Dakika da %85 şarj oranı

Yüzde 85 şarj oranına yaklaşık 45 dakika da ulaşıyor.  Tesla katili I-Pace,  500 metreye yakın zorlu zemin şartlarına tabi tutuldu. 40 °C ve -40 °C iklim şartlarında test edildi. Test için katedilen 1,5 milyon milin üzerinde mesafe ve 200’ün üzerinde prototip tarafından tamamlanan 11 bin saatlik donanım simülasyonu ile Jaguar’ın tasarım ve mühendislik ekipleri dünya standartlarında, tamamen elektrikli bir SUV yarattı.

I-Pace evde şarj edilebilir

6 Mart’ta  yeni modeli sunulacak elektrikli araba için değerlendirme yapan Simay Alsan şunları söyledi: “Menzili, performansı, iç hacmi ve tasarımıyla Jaguar I-Pace Türk kullanıcılarının bütün beklentilerini karşılayarak elektrikli araç talebini önemli ölçüde artıracak. Şarj altyapısı için kendi tesislerimizde ciddi bir yatırım yapıyoruz. Ayrıca araç için ön sipariş verenlere ‘home charger’ı (ev için hızlı şarj) hediye edeceğiz.” Jaguar Tasarım Direktörü, Arabanın sektörlerinde devri yaratacığını vaat ediyor.

 

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk Görüşmesi

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dünyaca ünlü iş adamı, elektrikli otomobil pazarının…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…