Huawei X Gentle Monster Eye Wear II

2 dk okuma süresi
844
Huawei X Gentle Monster Eye Wear II

E.D.I.T.H gerçek mi oluyor?

Son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber kullandığımız her eşya neredeyse teknolojik olma özelliği kazanmakta. Geçen ay piyasaya sürülen Huawei X Gentle Monster Eye Wear II ise bunun en sıradışı örneklerinden biri. Spiderman Far From Home filmiyle tanıştığımız sanal gözlük olan E.D.I.T.H‘in belki de ilk örneklerinden biri olacak bir cihaz.

Peki nedir bu Huawei X Gentle Monster Eye Wear II ?

Güney Kore menşeli bir gözlük markası olan Gentle Monster ile Huawei firmalarının beraber ürettiği bir gözlük olan bu gözlük, sıradan gözlüklerin aksine farklı işlevlere sahip. Aslında bu gözlüğün püf noktası sap kısmında. Sap kısmında bulunan hoparlörler sayesinde sizi kulaklık gibi bir sorunsaldan kurtarıyor.

 

 

Sap kısmının üst kısmı dokunmatik bir panele sahip olan gözlük, telefona ihtiyaç duymadan kontrolleri gözlük üzerinden yapmaya imkan sağlıyor. Tabii ki panel kısmı telefonda application üzerinden özelleştirilebiliyor. Gözlük; telefon görüşmesi yapmaya, müzik dinlemeye ve sesli asistana erişmeye olanak sağlamakta. Aynı zamanda gözlük; ortam gürültüsü azaltma ve yüksek kaliteli ses kaydetme özelliğine sahip. Yüksek kaliteli ses kaydetme özelliği, yaptığınız bir telefon görüşmesinde karşı tarafın sesini kaydetmek için kullanılıyor.

 

Özel bir kap içerisinde gelen gözlüğün kabı hem hem saklama kabı hem de şarj ünitesi görevi görüyor. Kap içerisine konulan gözlük, kap üzerindeki usb type-c girişi sayesinde şarj edilebiliyor. Tek şarjla 5 saat müzik dinleyebildiğiniz, 3.5 saat görüşme yapabildiğiniz gözlük; neredeyse bir kablosuz kulaklık kadar konfor verebiliyor. 90 dakikada tam şarj kapasitesine ulaşabilen bu gözlük, 15 dk şarj süresi ile 1 saat müzik dinletebiliyor. Gözlüğün fiyatı ise 5000TL olarak belirlendi. Her ne kadar yüksek bir fiyata sahip olsa da gelişen teknoloji ile beraber bu tarz teknolojik aletlerin önümüzdeki dönemde sosyal yaşamın bir parçası olması kaçınılmaz gözüküyor.

  • Huawei Akıllı Telefon, Araba Sürdü!

    RoadRead adlı proje kapsamında yapay zeka destekli Huawei Mate 10 Pro, sürücüsüz bir araba…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Giyilebilir Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Clubhouse Nedir? Davet Kodu Nasıl Alınır?

Son zamanlarda özellikle Twitter’da gündeme oturmuş bir uygulamaya görüyoruz, Clubho…