GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

2 dk okuma süresi
23,635

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu beta testlerine başladı ve ön kayıt yapılabiliyor!

GeForce Now Nedir?

Nvidia GeForce Now internet bağlantınızı kullanarak size istediğiniz oyunları oynama imkanı sunan bir bulut oyun oynama servisidir. Kullandığınız sistemin güçlü olup olmaması ise önemli bir etken değil. Bu da servisin en güzel ve kullanıcıları en mutlu eden yönü olsa gerek. Geçtiğimiz günlerde servisin ülkemizde de sunucuları açıldı ve test edilmek üzere ön kayıtlar başladı.

Peki GeForce Now Türkiye sunucusu kullanıcıların oyun deneyimine nasıl bir etki sağlayacak? Haydi inceleyelim!

GeForce Now Türkiye Ön Kayıtları Açıldı!

Sizlere bu hizmetin internetinizi kullandığını söylemiştik. Bu hizmet daha öncesinde de aktif durumdaydı ancak Türkiye için sunucuları bulunmuyordu. Bu yüzden kullanıcılar oynadıkları oyunlarda performans ve bağlantı sorunları yaşıyorlardı. Yaşanan bu bağlantı sorunları önemli çünkü bazı durumlarda oyununuzun çözünürlüğüne etki edebiliyorlar. Başka bir deyişle iyi bir internet performansı oyun deneyimi açısından kritik önem taşıyor.

Geforce Now Nedir

O zaman biraz detaya inelim. Öncelikle söylemek gerekir ki sistem birçok oyunu desteklemekte ve bu oyunların bazılarını aşağıya bıraktığım görselden inceleyebilirsiniz. Ancak, yalnızca sahip olduğunuz oyunları çalıştırabilirsiniz. Yani GeForce Now, ücretsiz oyun hizmeti sağlamaz! Bunu kiralık bir oyun bilgisayarı gibi düşünebilirsiniz. Ne var ki iyi bir bilgisayara sahip olmanız gerekmese bile internetinizin hızlı olmasının etkisi büyük olacaktır.

Ne yazık ki yapılan açıklamalara ve testlere baktığımızda sizden 25 Mbps indirme hızı istenmekte. Daha düşük internet hızına sahipseniz sistem tarafından görüntü kaliteniz düşürülmekte ve ping problemleri yaşamaktasınız. Bu nedenle hem fps türü hem de online oyunları oynamak bir çileye dönüşmekte.

Geforce Now Türkiye

Eğer bütün bunlara rağmen bu deneyimi yaşamak isterseniz 15 Mart‘a kadar beklemelisiniz. Daha sonrasında ise bir Game+ üyeliğinizin olması gerek. Sistem halka açıldığında ise Windows, MacOS, Android, iOS ya da ChromeOS işletim sisteminlerinden birine sahip herhangi bir cihaz ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

GeForce Now Türkiye beta sunucusu hakkında kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Daha fazlası için bizi takipte kalın. Yorumlarda buluşmak üzere!

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Göbekli Tepe Monolit’inin Sırrı Ortaya Çıktı!

Göbeklitepe yakınlarında bulunan Monolit daha sonra aniden kaybolmuştu. Sırrı çözüldü! Mon…