Galaxy S9’un Diyafram Açıklığına Yakından Bakış

614

Samsung’un Galaxy S9 modelinin akıllı telefon kamerasını “yeniden icat ettiği” iddiasının abartı olduğunu düşünüyorum. Ama şimdilik S9, değişken diyaframlı kamera ile tek amiral gemisi olarak tek başına duruyor, bu yüzden yeni özellik çok ilgi çekiyor.

S9‘u açıp kamera ünitesine indiğimizde, Samsung’un en yeni akıllı telefonunun varsayılan f / 2.4 diyaframından düşük ışık koşullarında sınıfının en iyisi olan f / 1.5’e geçmesini sağlayan blade’leri kontrol eden gerçek kolu görebilirsiniz. Telefon sahneyi analiz eder, durumunuz için en iyi diyaframı alır ve bu düğmeyi seçtiği moda bağlı olarak kaydırma işlemlerini elektronik olarak belirtir.

Peki Bu İşlemi Manuel Olarak Nasıl Görebiliriz?

 

Bu sistemin iç işleyişini yakından görmek için, sadece normal ve monte edilmiş bir Galaxy S9‘da diyafram anahtarını geriye ve ileriye doğru hareket ettirebilirsiniz.

Bugün JerryRigEverything adlı youtube kanalının, S9 ve Pixel 2 arasında yaptığı bir karşılaşmasına göre S9‘un, hâla en iyi genel akıllı telefon kamerasına sahip olduğu düşünülüyor (fotoğraflar için). Ancak S9, bazı durumlarda, Samsung orijinal Pixel’e göre çekildiği zaman 2017’de durduğu noktaya göre önemli bir gelişmenin olduğunu görmek mümkün.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Çıkarılan YKS Konularının Tam Listesi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün YKS müfredatı ile ilgili Twitter’dan önemli b…