Exxen Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

4 dk okuma süresi
1,043
Exxen Üyelik İşlemleri

Yılbaşında yayına giren Exxen’in üyelik iptali aşamasında sorunlar yaşadığını biliyoruz. Peki Exxen üyelik işlemleri nasıl yapılır?

Exxen Nedir ve Exxen’e Nasıl Üye Olunur?

Exxen, Acun Ilıcalı’nın kurmuş olduğu yerli bir dijital içerik platformudur. En azından Türkiye’de başarıya ulaşılması hedeflenen platform, beklenildiğinden 4 ay daha kısa süre içerisinde yayına girmiştir. Sektöre hızlı bir giriş yapmak için çabalayan Exxen, kullanıcılarına 1 haftalık bir deneme süreci sundu ancak ilerleyen süreçte ücret ödemek istemeyen kullanıcılar bu süreci iptal etme aşamasında sıkıntılar yaşadılar.

Exxen deneme üyelik sürecinin iptalinde yaşanan sorunlardan biri, üyelik iptal sekmesinin olmamasıydı. Daha sonra sekmeye ulaşılamaması ise ayrı bir krize yol açtı ve Exxen’i Twitter’da trend konu yapmaya yetti. Peki Exxen böyle sorunlarla karşı karşıyayken Netflix gibi dev platformlara bir rakip olabilir mi?

Exxen Deneme Üyelik Nasıl Alınır?

Exxen deneme üyelik işlemleri için için öncelikle web sitesine gidilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise sağ üstte bulunan “7 Gün Ücretsiz İzle” seçeneği kullanılarak yeni bir üyelik açılmalı ve ilişkilendirilen banka hesabı ise içerisinde minimum abonelik ücreti olan 9.90 TL içermelidir.

Hesabınızı oluşturduğunuz andan itibaren 7 gün boyunca ücretsiz olarak Exxen içeriklerini izleyebilirsiniz. Exxen, içerisinde Konuşanlar, Tolgshow, Kirli Çamaşırlar ve Masterchef Junior gibi bazı çok izlenen içerikleri bulunduruyor. Yeni eklenecek programlarda ise Berkcan Güven ile Reynmen‘in ortak bir çalışması olduğunu biliyoruz. Üstelik O Ses Rap yarışması da Hadise, Mero, Murda ve Eypio jüri dörtlüsü ile birlikte ilerleyen günlerde Exxen’de yer alacaktır.

Exxen deneme üyelik

Exxen Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Exxen üyelik işlemleri nasıl yapılır ve deneme üyeliğe nasıl sahip olunur sorularını yanıtladık. Sıra geldi üyeliğimizi nasıl iptal edeceğimize. İşin bu noktasında kendi tecrübelerimi de sizlerle paylaşmaktan çekinmeyeceğim. Çıktığından 2 gün sonra benim de deneme hesabı açmış olduğum Exxen, üyelik işlemlerinin iptali aşamasında birçok problem ile karşılaştı.

Üyeliğinizi iptal etmek için öncelikle hesap ayarlarınıza girmeniz ve oradan da üyelik iptali seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Açılan ekranda işlemi yapanın siz olduğunu doğrulamak adına sistem sizden şifrenizi iki kez girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra Exxen üyeliğiniz iptal edilir ve deneme süreciniz bitene kadar Exxen’i ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Exxen üyelik iptal

Kullanıcılar deneme süreçlerinin bitmesine yakınken aboneliklerini iptal ettirmek istediler ancak platformda böyle bir seçenek bulamadılar. Kısa süre içerisinde eklenen seçeneğe ise bu sefer yaşanan yoğunluktan dolayı erişilemedi.

İşler benim için biraz farklıydı. Ben diğer kullanıcılardan daha sonra üyelik açtım ve ben üyeliğimi açarken yaşanan yoğunluk bitmiş ve iptal işlemleri düzgün şekilde çalışıyor gibi görünüyordu. Üyeliğimi iptal etmeye çalıştığımda şifremi doğru girmiş olmama rağmen hatalı şifre girişi uyarısı alıyordum. Bunun üzerine şifremi 3 kez değiştirdim ancak yine başarılı olamadım. Üyeliğimi başka bir cihazdan iptal etmeye çalıştım ve ancak o şekilde gerçekleştirebildim. Konu ile alakalı destek talebime ise ancak 1 hafta sonra yanıt geldi.

Diyeceğim o ki, Exxen’in “Bu platform olmuş” diyebilmemiz için teknik anlamda daha çok yol alması gerek. Üstelik içeriklerin genelinin YouTube programları olması da kullanıcıların eleştiri odağı oldu. En çok izlediğimiz içeriklerin Exxen’de yer almasını ise platformun geniş kitleler elde etmek istemesinden kaynaklı bir ortaklık projesi diye düşünüyorum. Keyifli seyirler dilerim.

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…