AnaSayfa Haberler Elon Musk`ın Yeni Projesi : Internet

Elon Musk`ın Yeni Projesi : Internet

246

Geçtiğimiz günlerde uzaya fırlattığı Tesla aracının ardından adından sıkça söz ettiren Elon Musk bu sefer internet için hareket geçti.

Uzay taşımacılık şirketi SpaceX‘in CEO‘su Olan Elon Musk, dünyanın her noktasına internet sağlayamak için geliştirdiği uydularını uzaya fırlattı. Böylelikle uzun vadeli olan bu proje için ilk adımı atmış oldu. Bu proje ile internet hızında ciddi bir artış ve internet erişimi bulunmayan her noktaya internet erişimi sağlamak hedefleniyor.

Proje İçin İlk Adım Atıldı

SpaceX, yaptığı çalışmalar ile dünyanın her noktasına internet sağlayacak proje için ilk adımı  attı. SpaceX’in bu projesi için geliştirmiş olduğu Starlink uydusundan iki tanesi uzaya yerini almak üzere fırlatıldı. Falcon9 roketleri ile fırlatılan uydular Dünya’nın alçak yörüngesine ulaştı.

Elon Musk’tan Açıklama

Musk, TinTinA ve TinTinB adlı iki uydunun yörüngeye çıktığını Twitter hesabında paylaştığı bir video ile halka duyurdu. Dünya’nın yörüngesine yerleştirmeyi düşündüğü 4000 uydu ile tüm dünyaya internet erişimi sağlamayı düşünün SpaceX, deneme uydularını taşıyan Falcon9 roketini uzaya gönderdi.

Projenin önümüzdeki 10 sene içerisinde hizmete girmesi ve internet hizmetine öncü olması hedefleniyor.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

En Az Sigara İçmek Kadar Zararlı 5 Şey

Sigara tüketimi dünyada ve  ülkemizde gün geçtikçe azalıyor. 15 Yaş ve üzeri tütün tüketim…