E-devlet`ten Yeni Hizmet:“Miras Sorgulama“

1 dk okuma süresi
1,304

E-Devlet, en son getirmiş olduğu soy ağacı özelliğinden sonra hız kesmeden yeni bir özelliğe imza attı. Gelen bu yeni özellikle Adalet Bakanlığı Hizmeti listesi altında Veraset İlami Sorgulama özelliği geldi.

Son dönemlerde gelen Alt-Üst soy bilgisi  ve 1853-1928 Dönemine Ait Şehit Bilgisi özelliğinden sonra Mirasçılık Belgesi – Miras Sorgulama hizmetini kullanıma sundu.

 

Peki Miras Sorgulama Nasıl Yapılır ? 

1 kaç saat önce kullanıma sunulan Mirasçılık Belgesi – Miras Sorgulama özelliği sayesinde ölüm tarihi 1990 sonrası olan kişiler için Mirasçılık Belgesi Verilmesi talebinin UYAP sistemi üzerinden yapılması zorunlu hale getirildi. Buradan miras sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

 

İlgili linke tıklandığında şöyel bir açıklama ekranı karşımıza geliyor: “Yargı birimlerinden alınan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talepleri UYAP üzerinden elektronik ortamda 06.03.2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanmıştır. 16.12.2016 tarihinden itibaren yargılamayı gerektiren durumlar hariç olmak üzere ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yukarıdaki koşula uyan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” ve Mirasçılık Belgesinin İptali” kararları bu hizmet üzerinden görüntülenebilecektir.”

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…