Devlet Su İşlerinde 430 Mühendis Alımı Yapılacak

2 dk okuma süresi
3,130

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesine istihdam etmek üzere farklı kadrolarda sözleşmeli olarak mühendis alımı gerçekleştirilecek. Detaylar Şu Şekilde…

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 15 Eylül 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusunda personel alımı yapacağını belirtti. Bildiriye göre Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü farklı dallarda çok sayıda Mühendis alımı yapacak. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı ve 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlara göre alınacak. Söz konusu ilanda da belirtildiği üzere adaylara sözlü veya yazılı olarak sınav yapılmayacak.

Alım Yapılacak Kadro!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesine, 13 Elektrik Elektronik Mühendisi, 35 Harita, Jeodezi ve Fotogremetri Mühendisi, 12 Jeoloji veya Hidrojeoloji Mühendisi, 1 Çevre Mühendisi, 4 Maden Mühendisi, 9 Meteoroloji Mühendisi, 200 Ziraat Mühendisi, 21 Biyosistem Mühendisi, 1 Kimya Mühendisi, 34 Makine Mühendisi, 1 Bilgisayar veya Yazılım Mühendisi, 2 Matematik Mühendisi, 1 Fizik Mühendisi ve 101 İnşaat Mühendisi olmak üzere toplamda 435 Mühendis alımı gerçekleştirecek.

Adaylarda Aranacak Şartlar..

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü alım yapacağı mühendis kadroları için adaylardan,

  1. erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak
  2. kamu haklarından mahrum bulunmamak
  3. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  4. kadro seviyesine göre eğitim şartını taşımak
  5. 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak
  6. Türkiye genelinde görevini yapmasına engel olabilecek bir durum olmamak ve yapılacak olan Güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek.

Şartları aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman?

Personel alımı başvuruları 29 Eylül 2017 saat 09:00 da başlayacak. Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar en geç 08 Ekim 2017 tarihine saat 23:59 a kadar başvurularını yapmak zorundadırlar. Buna göre başvurular sadece, http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinden yapmaları gerekemketdir. Başvuruların değerlendirilmesinde 2016 yılı KPSS puan sıralamasına göre en yüksekten en düşüğüne göre sıralama ile yapılacak. Başvurusunu yapmış adaylar başvuru sonuçlarını www.dsi.gov.tr/duyurular adresinden 20 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan başvuru sonuçlarını beklemeleri gerekmektedir.

İlanın tam metni için buraya tıklayın.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…