Clubhouse Nedir? Davet Kodu Nasıl Alınır?

2 dk okuma süresi
2,151
Clubhouse nedir

Son zamanlarda özellikle Twitter’da gündeme oturmuş bir uygulamaya görüyoruz, Clubhouse. Peki dillerden düşmeyen bu uygulama Clubhouse nedir? 

Clubhouse son dönemlerde sadece iOS cihaz sahiplerinin kullanabildiği ve yalnızca davet kodu alınarak girilebilen ses temelli bir sosyal medya platformudur. Clubhouse Türkiye’de Twitter gündeminden düşmemesinin yanı sıra, İnstagram hikayelerinde de sürekli gördüğümüz bir uygulama haline geldi. Bu yazımda uygulamanın tam olarak ne olduğuna, bu kadar tutulmasının sebeplerine ve nasıl davet kodu alabileceğinize bakacağız. O zaman haydi sizleri de bekletmeden başlayalım!

clubhouse nedir davet kodu

Clubhouse Nedir?

Clubhouse davet kodu alarak girebildiğiniz ve sadece sesli konuşmalar yapabildiğiniz bir sosyal medya uygulaması. Üstelik bir kişinin erişebildiği davet kodları sınırlı sayıda. Bu sebepten ötürü her kullanıcı giremiyor ancak girebilenler de özel hissettiği için kullanıyor. Dahası da var! Uygulamada normalde ulaşamayacağın kişilere ulaşmak hiç de zor değil. Örneğin takip ettiğiniz ünlü birisi ile konuşma ihtimaliniz dahi bulunuyor.

Clubhouse Neden Bu Kadar Tutuluyor?

Clubhouse hakkında neden bu kadar terchil edildiğine dair bir liste yaptım ve bunu sizlerle paylaşacağım.

  1. Uygulama kendinizi özel hissettiriyor
  2. Tanıdığınız ünlü kişiler ile aynı topluluğa girebilir ve konuşabilirsiniz.
  3. Şu anda yalnızca ufak bir kesim uygulamayı kullanmakta. Bundan dolayı kendinize gelecek için bir yer ayırabilirsiniz.
  4. Uygulama şu anda Türkiye’de en çok mesleki sebeplerden ötürü kullanılmakta. Fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmak için ideal bir ortam yakalamak mümkün.
  5. Yapılan konuşmalara birdaha erişmek mümkün değil. Dolayısı ile hiçbir zaman verileriniz çalınma tehlikesi ile karşılaşmayacaksınızdır.

Buraya bir not geçelim. Clubhouse yöneticileri tarafından yapılan açıklamada taciz ve illegal bazı durumlar için kanıt olması niteliğinde konuşmalarınızın bir süre kayıt altında tutulduğu daha sonra silindiği söyleniyor. Bunu da belirtmesek olmazdı.

Clubhouse davet kodu nasıl alınır

Clubhouse Davet Kodu Nasıl Alınır?

Clubhouse nedir sorusunu cevapladık ve şimdi sırada nasıl davet kodu alacağınız var. Koda sahip olmak için bir arkadaşınızın uygulamayı kulllanması gerekmekte. O arkadaşınızdan rica ederek size bir davet kodu vermesini istemeniz lazım. Daha sonra o kod ile birlikte uygulamaya giriş yapacaksınız.

Clubhouse hakkında birçok sorunun cevabını verdik. Dahası için bizi takipte kalın.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Barış Özcan’ın da Eğitim Verdiği Superpeer Nedir?

Son zamanlarda pek çok yeni sosyal medya platformları hayatımıza dahil olmaya başladı. Bun…