Çiftlik Bank CEO’sunun Paraları Nereye Kaçırdığı Belli Oldu

2 dk okuma süresi
1,698

Geçen Yıl ki fiyaskolardan birisi de Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın Yüksek getiri Vaadiyle topladığı paraları alıp sırra kadem basması oldu.

Aydın vurgun yaptığı paraları KKTC’de ki hesabına yatırdığı öğrenildi.

Aydın’ın reel yatırımlar dediği üç şirketin de zararda olduğu ortaya çıktı.

Kurduğu oyunla kullanıcılarına yüksek getiri vaadeden Aydın, kullanıcılarından topladığı btün parayı bir gecede hesabına aktarıp kamıştı. Bugün ise Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yakalandı. Peki bu adam(!) ne kadar para çaldı ?

511 MİLYON TOPLADILAR

SPK, sanal oyun olan Çiftlik Bank’ın www.ciftlikbank.com ve www.ciftlikbank.web.tr adresli internet siteleri ve Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Sanayi, Çanakkale Dora Gıda ve Fame Game Software şirketinin faaliyetlerini inceleyerek rapor hazırladı.

Rapora göre bu şahsın ödeme papara kanalıyla, 2016-2017 dönemlerinde 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edildi.

Karısının Hesabına Aktardı

Toplanan paranın 86.6 milyon TL’sini karısının kıbrıs hesabına aktardığı öğrenildi.

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK

SPK, Çiftlik Bank’ın yüksek getiri vaadiyle para toplamasının Tüketici Kanunu’nca yasaklanan piramit satış sisteminin özelliklerini bünyesinde barındırdığını, sisteme para aktaranların ileride mağdur olabileceğini dikkate alarak Türk Ceza Kanunu’nun nitelikli dolandırıcılık maddesi kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç ihbarında bulunulmasına karar vermişti. Alıntı : Sabah

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…