Brawl Stars Nedir? Nasıl Oynanır? + PVP Server

24,916

Brawl Stars Nedir?

Clash of Clans, Boom Beach ve Hay Day gibi birbirinden popüler oyunlarla mobil oyun pazarına damga vurup Clash Royale ile zirve yapan Finlandiyalı yapımcı Supercell’in yeni oyunu Brawl Stars tüm oyuncuların erişimine sunuldu. Uzun süredir kısıtlı sayıda oyuncunun oynama şansı bulduğu beta sürümüyle iştah kabartan oyun, Clash Royale gibi hızlı ve rekabetçi mücadelelere sahne olmasıyla kısa sürede bir bağımlılığa dönüşüyor. Farklı karakterler ve farklı oyun modları sayesinde çeşitlilik de sunan oyunu hemen mercek altına almak istedim çünkü ben de oyunun başından kalkamıyorum!

Brawl Stars’ı belirli bir kategoriye yerleştirmek zor. Daha önce bir rekabetçi MMO oyununda hiç “bayrağı kap” (capture the flag) modunu oynadınız mı? Bu oyun modunda, haritanın ortasında bir bayrak vardır. Haritanın birbirine zıt iki ucunda da rakip takımların üssü yer alır. Amaç, ortadaki bayrağı almak ve üsse geri taşımaktır: en çok sayıda bayrağı taşımayı başaran takım kazanır.

Brawl Stars, bu oyun modunun basitleştirilmiş bir haline benziyor diyebiliriz. Sadece bu kere bayrak yerine mücevher topluyorsunuz. Bu gerçek bir aksiyon MMO oyunu: Herhangi bir tek kişilik hikâye modu yok ve aslolan olarak gerçek oyunculara karşı oynanmak için geliştirilmiş. Hatta oyun adım atar başlamaz, ilk maçınızı yapıyorsunuz! Bir tür basitleştirilmiş MOBA bulunduğunu da söylemek mümkün. Sadece oyunu belirli bir kategoriye sokmak için acil etmeyelim ve ilk olarak kontrollere bir göz atalım. Zira bu tarz rekabetçi oyunlar, her şeyden önce iyi bir kontrol şemasına sahip olmalı.

Brawl Stars Nasıl Oynanır?

Arayüz iki kısma ayrılmış durumda. Karakterinizi hareket ettirmek için sol taraftaki d-pad’i kullanıyorsunuz. BlueStacks kullanıcıları, WASD tuşlarını kullanabilir.

Ekranın sağ tarafı ise ateş etmek için kullanacağınız tuşları barındırıyor. İki ateş modu var: normal ve süper. Düzgüsel atış için kırmızı düğmeye basıyorsunuz. Tek bir kere basarsanız, en yakındaki düşmana bir kere ateş edersiniz. Sadece basılı tutarsanız, bir telegraf oluşturup birden çok düşmanı hedefleyebilirsiniz. Karakterinizin yeşil sıhhat barı altındaki turuncu çubuklara dikkat edin: Bunlar, silahınızı tekrar doldurmanıza gerek kalmadan önce kaç kez normal ateş edebileceğinizi gösteriyor.

Son olarak, süper ateş modundan bahsedelim: Sarı düğmeyle kullanılan bu mod, en güçlü saldırı türünüz ve belirli bir tekrar dolum (cooldown) süresi var. Manuel şekilde hedef alarak kullanabilirsiniz ancak otomatik kullanım yapmanız da mümkün. Bu, tüm ateş modları için geçerli: Düğmeye bir kez basarsanız, otomatik olarak en yakındaki düşmana ateş edersiniz. Düğmeye basıp, basılı tutarsanız, manuel nişan alma moduna geçiş yapar ve daha isabetli atışlar yapabilirsiniz. BlueStacks kullanıcıları, düzgüsel ve süper ateş modları için farelerini kullanabilir.

Brawl Start PVP Server

Bu makalede Clash Tuber Kanalında kullanımının anlatıldığı Brawl Stars oyunun pvp apk linkini paylaşacağız. Muhtemelen pvp server ile oyun zevkiniz 2 katına çıkacaktır. Aşağıdaki linke tıklayarak pvp apk’i indirebilirsiniz.

LİNK 1 İÇİN İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

LİNK 2 İÇİN İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük oyun

Bir yorum

  1. S. EYYUBİ

    31/12/2019 at 13:18

    Merhaba oynadığım bir online oyun olan Legend Of Lords 2 vardı stüdyo masrafları yetmediği için kapandı para da yatırmıştım ve severek oynuyordum sorun şu oyunu offline yapıp oynamanın yolu var mı yada pvp server açılabilir mi

    cevap

Bir Yorum Yazın

Ayrıca Kontrol Edin

Clash Royale Nedir? Nasıl Oynanır + PVP Server

Clash Royale nedir? Clash Royale, kartlar ile oynanan gerçek zamanlı strateji oyundur. Cla…