Bitcoin Kullanıcıları İçin Yeni Akıllı Telefon: SikurPhone

1 dk okuma süresi
1,230

Barcelona’da düzenlenen MWC’de birçok teknoloji devi ürünlerini tanıtıyor. Birçok teknoloji devinin tanıtmış olduğu ürünlerin yanı sıra ilginç ürünler de MWC’de yer alıyor.

Merkezi Brezilya’da bulunan Sikur adlı şirket, kripto paraların güvenliğinin üst düzey olduğunu iddia ettiği bir kripto para cüzdanın bulunduğu akıllı telefonunu tanıttı.

SikurPhone adını alan yeni telefon, aynı şirketin iki yıl önce tanıttığı GranitePhone adlı telefonun yerini aldı. “Aşılmaz Güvenlik” sloganı ile anılan cihaz için kullanıcılarının Bitcoin işlemlerinde diğer walletlerin aksine üst düzey bir güvenliğin sağlandığı iddia ediliyor.

Söz konusu şirket, kripto paraların kusursuz bir şekilde şirketin bulut sisteminde saklanabileceğini belirtiyor.

Ayrıca Sikur yetkilileri söz konusu cihazın hack’lenemeyeceğini belirtiyor. Ortaya attıkları iddiayı kanıtlamak için HackerOne ile ortaklık yapan bu şirket, söz konusu cihazın 2 ay boyunca birçok testten geçtiğini söylüyor.

Peki Bitcoin Güvenliğini Bu Cihaz Dışında Nasıl Sağlarız?

Piyasada birçok kripto cüzdan sistemi bulunuyor. Bunlardan bazıları kullanıcılara hesaptan havale, kredi kartından transfer imkanları sunuyor.

Yatırım yapılacak platform kullanıcı sayısına göre seçilebilir. Üye olunan kripto cüzdan sistemlerinin 2FA(ikili kimlik doğrulama) özelliğinin aktif edilmesi çok önemlidir. Eğer bu özellik aktif edilmez ise hesapların hack’lenmesi daha kolay bir hâle gelir.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…