Bitcoin Çöküyor Mu? Ethereum Bitcoini Geçti!

3 dk okuma süresi
1,955
Bitcoin Çöküyor Mu Ethereum Bitcoini Geçti!
*Uyarı! Bu içerikte yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Yapılan yatırımlardan Mühendis Arşivi ve ekibi hiçbir şekilde mesuliyet kabul etmemektedir.

Yakın zamanda 40 bin dolar değere sahip olan Bitcoin zirveyi görmüştü ancak son günlerde Ethereum günlük işlem hacmi olarak Bitcoin’i geçti. Bitcoin artık en popüler kripto para değil!

Bitcoin Nedir? Bitcoin Kaç Dolar?

Bitcoin son yılların sürekli artış gösteren kripto para birimidir. Peki bu lider kripto para Bitcoin kaç TL? Bitcoin TL olarak an itibarıyla 260.000 TL ve 34.925 dolardır. Bu tür paralar genellikle dolar üzerinden hesaplanır. 8 Ocak tarihinde 40 bin seviyesine çıkan Bitcoin kendi rekorunu kırmıştı. Şimdilerde ise son günlerdeki düşüşünü toparlamaya çalışıyor. Peki uzmanlar bu konuya ne diyor?

Bir kitle var ki Joe Biden’ın hazırlamış olduğu destek fonu sayesinde Bitcoin ve Altın’ın değerine değer katacağını  düşünüyorken bir diğer kesim ise bu yükselişin “Balon” olduğunu düşünüyor. Deutsche Bank yatırımcıları ile bir anket yapıldı. Bilmeyenler için söylemek gerekir ki kendileri Amerika’nın enbüyük 2. bankası. Anket sonuçlarına göre Bitcoin’in neredeyse yarı yarıya düşüş yaşayacağı belirtildi. Bu bilgi bizim için önemli çünkü eğer Bitcoin düşüş yaşamaya devam ederse yatırımcıların pek çoğu piyasadan çekilebilir!

Ethereum bitcoin dolar

Bitcoin, Ethereum Tarafından Geçildi!

Bitcoin zirveyi gördükten sonra tekrar gerileyince yatırımcılar ise daha sık değer kazanan ve kaybeden altcoin denilen alternatif kripto para birimlerine oynamaya başladılar. Bu sayede rağbet gören Ethereum ise 1 hafta içinde %20 değer kazanmış ve 1340 dolar seviyelerine gelmeyi başarmış oldu.

Şöyle bir bakıldığı zaman Bitcoin kaç dolar Ethereum kaç dolar. Birisi 34 bin dolar seviyesinde iken günde 9 milyon işlem hacmi görüyor, diğeri ise 1340 dolar seviyesinde günde 12 milyon hacmi görüyor. An itibarıyla Ethereum bu popülerlik yarışında öne geçmeyi 3 milyon işlem hacmi farkıyla kazanmış oldu. Ethereum artık en popüler kripto para!

Bitcoin Çöküyor Mu?

Bitcoin’in çöküp çökmeyeceğini söylemek güç. Uzmanlar bile kendi aralarında ikileme düşmüşken benim kendi fikrimi söylemem doğru olmaz. Bir gerçek var ki Bitcoin hâlâ daha zirvelere oynuyor, oradaki yerini koruyor. Üstelik piyasada  binlerce sistem kullanarak Bitcoin madenciliği yapan yatırımcılar var. Bir anda hepsinin çekileceğini düşünmek güç olabilir. Herhangi bir yatırım yapmadan önce iyice araştırmanızı öneririz. Bol kazançlar.

*Uyarı! Bu içerikte yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Yapılan yatırımlardan Mühendis Arşivi ve ekibi hiçbir şekilde mesuliyet kabul etmemektedir.
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…