Bilgisayar Toplama Sihirbazı(Biz Çok Beğendik)

2 dk okuma süresi
2,950

Bir çoğumuz Bilgisayar almak istediğimizde ne istediğimize çok çabuk karar veremiyoruz. Bu kararsızlığımızı da alış veriş siteleri en iyi ihtimalle 4’e katlıyor. Örneğin ben ekran kartı 1GB paylaşımsız olan, 8GB RAM’i olan, İntel Core i5 işlemcili bir laptop satın almak istiyorum. Bununla ilgili karşıma çıkan seçenkler bir yana benim aradığım kriterlere uymayan fakit cazip olan ürünler de çıkıyor: Bu bilgisayarın ekran kartı paylaşımlı ama  RAM’i 8+2 GB. Gibi cezbedici seçenekler sunuyorlar. Buradaki en büyük sorun zaman kaybı. Bunların hepsinin önüne geçmek için geliştirilen PC toplama sihirbazı uygulamaları var. Sizin için bunları derledik.

Teknobiyotik

Nova

İtopya

Sinerji

incehesap

Biz İncehesap sitesinin Bilgisayar toplama Sihirbazını İnceleyeceğiz.

Bir çoğumuzun yaşadığı bir problem var: “Anakart uyuşmazlığı.” seçtiğimiz parçalar birbirine uyumsuz oluyor genelde. bunun nedeniyse sitedeki algoritmanın basitsizliği. Yani Algoritmalar sadece istediğiniz filtreleme işlemini yapıyor. Bura imdadımıza İncehesap yetişiyor.

Bu Sihirbaz, işlemci ve anakartların pin uyumları ile destekledikleri altyapı teknolojilerinin senkronize bir şekilde çalışıyor ve buna göre karşınıza anakartın desteklediği RAM’ler karşınıza çıkıyor ve RAM ve slot desteğine göre RAM eklenebiliyor.

Bunda sonra ekran kartı seçimi yapmak gerekmekte. Seçtiğiniz Ekran kartına uyumlu kasa ve güç kaynakları listeleyerek uyumsuz olanları otomatik olarak devre dışı bırakıyor. Sabit disk, SSD, mSata ve CD sürücü seçildikten sonra bu kategorideki ürünlerin adet artırımları yine anakartın Sata desteğine göre ayarlanmış durumda bulunuyor.

Bundan sonra ki işlemler zaten görselde bulunmakta. En son kasa seçimi yapıyorsunuz ve toplam tutar alt taraf ta listeleniyor.

Ek olarak dilerseniz bu site üzerinden dört dörtlük bir Oyuncu Bilgisayarı  toplayabilirsiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…