Barış Özcan’ın da Eğitim Verdiği Superpeer Nedir?

3 dk okuma süresi
3,292
Barış Özcan'ın da Eğitim Verdiği Superpeer Nedir

Son zamanlarda pek çok yeni sosyal medya platformları hayatımıza dahil olmaya başladı. Bunlardan biri ise Superpeer. Peki Superpeer nedir? Kim tarafından kurulmuştur ve ne için kullanılır? Bizler nasıl birer Superpeer olabiliriz? Bu yazımda bütün bu soruları cevaplıyor olacağım. Sizleri bekletmek istemiyorum. Haydi başlayalım!

Türkiye’de Sosyal Medya Platformları ve Hayatlarımızdaki Konumları

Özellikle yakın süreçte Clubhouse uygulamasının da popülerlik kazanması ile birlikte hayatımıza birçok sosyal medya platformunu dahil etmiş olduk (Clubhouse’u anlattığımız yazıya gitmek için tıklayınız.). Hatta bırakın bu platformlara zaman ayırmayı, artık adeta bu platformlardan kendimize zaman ayıramıyor, resmen onlar için zaman yaratıyoruz.

Sosyal medya platformları

Sosyal medya uygulamaları hayatımızın bir parçası ancak herkese her şeyi beğendirmek de kolay değil. Öyle ki, Z kuşağı bile kendi arasında taraflara ayrıldı dersem yanlış olmayacaktır. Bir kesim TikTok, Snapchat ve Tumblr gibi uygulamalar kullanırken, diğer bir kesim ise bu uygulamalara karşı vaziyette durmakta. Aslında hepsi birbirinden farklı amaçlar uğruna kullanılmakta. Üstelik bu uygulamaların kullanım yöntemleri birbirlerine benzemiyor bile. Bununla birlikte, listeye kullanım alanı daha da farklı olan bir platform giriş yaptı, Superpeer. Peki nedir bu Superpeer? Haydi öğrenelim.

Superpeer Nedir?

Superpeer aslında yerli bir girişimci tarafından kurulmuştur. İçerisinde eğitimler bulundurması hedeflenen görüntü temelli bir sosyal medya platformudur. İki adet kurucu ortağı bulundurur: Devrim Yaşar ve Fatih Acet. Platformun amacı, belirli bir işle uğraşan profesyonel ve tanınmış kişilerin kendi alanları üzerine eğitim vermeleridir. Eğitim ücretlerinin %15’i Superpeer tarafından komisyon olarak alınır. Böylelikle, platform kendi kazancını sağlamış olur. Söylemek gerekir ki her eğitim ücretli değildir. Ücretli eğitimler için eğitimi veren kullanıcıya özel abonelikler satın almanız gerekebilir. Bir Superpeer olmak için başvuru yapmak gerekmektedir. Başvurunuzda bir sosyal medya hesabınız bulunmalıdır. Takipçi sayınız ve yaptığınız iş baz alınarak başvurunuz onaylanmakta ya da reddedilmektedir.

Superpeer nedir

Barış Özcan’ın Superpeer Eğitimi

Çoğumuz bu platformu Barış Özcan’ın videosundan duyduk sanıyorum(Gitmek için tıklayınız.). Kendisi birçok sosyal medya uygulamasını sıraladığı bu videonun başlığında yeni Instagram’lar veya Twitter’lar oluşabileceğini vurgulamak istemiş. Superpeer’ı ise kullanım bakımından Udemy ile benzetmiş. Kendisinin de belirttiği gibi, aslında bu platform görüntülü ve canlı eğitim verilmesi açısından Udemy’den farklı.

Barış Özcan, platform için bir dezavantaj görmekte. Platformda eğitimleri aramamız içni bir bölüm bulunmuyor. Bu yüzden eğitimciler, eğitimlerini kendi çabaları ile yaymak mecburiyetindeler.

Barış özcan superpeer

Barış Özcan aynı videoda yakın zamanda platformdan bir eğitim verececeğini de açıkladı. Eğitim Görüntülü ve Sesli Hikaye Anlatıcılığı üzerine olacak ve 10 Şubat 2021 tarihinde saat 09.00′da başlayacaktır. Anlık olarak yaklaşık 5000 katılımcı bulundurmaktadır. Eğitime ulaşmak için tıklayınız. Ücretsiz bir eğitim olacağı için kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Umarım Superpeer hakkında aklınızdaki soru işaretlerini silmeyi başarmışımdır. Dahası için bizi takipte kalın. Yorumlarda buluşmak üzere!

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Son Zamanlarda Sıkça Karşımıza Çıkan Monolit Nedir?

Göbeklitepe hakkında kazılar devam ediyor ve bu kazılar sonucunda bulgular elde ediliyor. …